0 beğenilme 0 beğenilmeme
10
merhaba abiler ablalar,

 

öncelikle şunu söylemeliyim yaptığım hırsızlıktan dolayı çoook ama çok pişmanım. Ve yaptıklarımı olabildiğince telafi edebilmek için fikirlerinize ihtiyacım var. Şu an saat gece beş ve gözümü uyku tutmuyor. Bu öğlen bir hırsızlık yaptım. Çaldığım nesnenin değeri yaklaşık 140 tl. Kameraların göremediği kör bir noktaya geçip öncelikle nesneyi kutusundan çıkarttım ardından çantama attım. Sonra ise kutusunu aynı kategoriden ürünlerin raflarından bir tanesinin arkasına bıraktım (ürün yaklaşık bir A4 kağıdının 4'te 1'i boyutunda ve kutusu da hafiften biraz daha büyük fakat kutu tam olarak nesneyi sarmıyor yani çeşitli açılardan nesnenin kutusunda olup olmadığı anlaşılabiliyor). Sonra mağazadan sakin sakin yürüyerek çıktım gittim. 5 saat oldu bu konuyu araştırıyorum acaba başıma bir şey gelir mi, aptallığımı nasıl telafi edebilirim diye.

Aklımda 3 seçenek var. Hangisini yapsam bilemedim. VARSA BAŞKA FİKİRLERİNİZ LÜTFEN YAZIN.

 

1. Olay hiç yaşanmamış gibi davranmak ve vicdan azabından geceleri uyuyamamaya devam etmek ( bence çok riskli kameralardan ürünü elimde görebilirler. Kutunun kör noktaya gidip içi boş olarak döndüğünü anlayabilirler. Polise ihbar edip hayatımı zehir edebilirler).

2. Gidip mağazaya çaldığım ürünü kimseye farkettirmeden rafında veya herhangi yakın bir yerlere bırakmak (eğer ürünü çaldığımı bunu yapmadan önce farkederlerse hiçbir anlamı kalmaz)

3. Gidip mağaza müdürüne olanları anlatmak ve af dilemek (tamamen mağaza müdürünün insafına kalmış bir durum polise şikayet edip etmemek yahut ailemi arayıp aramamak)

NOT:

-Yaşım 15 ve bunun dışında hayatımda hiç hırsızlık yapmadım

-çok iyi bir lisede okuyorum (bilmiyorum beni affetmelerinde etki eder mi)

-ailem herhangi bir şey çaldığımı öğrenirse beni öldürür
Ceza Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 10

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

5,983 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,052 üye