yazılım fikri telifi

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Mart 2013 Fikri Mülkiyet Hukuku kategorisinde misafir sordu

merhaba ,  geçen yaz büyük bir firma için bir yazılım prototipi hazırladım ve  bu yazılım prototipim bu firmanın  yıllık toplantısında tanıtıldı.  

ben aynı dönem içerisinde  bu yazılımın prototipinin  , toplantılarda ortak olucak şahıslara bire bir kendi ağzımdan fikirlerimi anlattığım ses kayıtlarının  , yazılımımın tanıtıldığı toplantının videosunun ve yazılımla ilgili fikirlerimin bulunduğu notlarımın bulunduğu bir mektubu hem yurtiçi hem yurtdışındaki adresime iadeli taahütlü mektup olarak yolladım ve bu mektupları açmadım.

şimdi bu firma , bana hiç bir ödeme yapmadan benim fikirlerimi alıp , bu yazılımı kendi bünyelerinde yapmaya çalışıyor..

 aradan yaklaşık bir sene geçti ve mektupların tarihide 1 sene öncesine tekabül etmektedir.

elimdeki delillerle hem yurtdışında hem yurtiçinde dava açmayı düşünüyorum.  sizce izlediğim yol doğrumudur?  sonuçları ne olur?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
9 Mart 2013 misafir cevapladı
Vakt-i zamanında oldukça akıllıca bir yol izlemişsiniz.. Özellikle video kayıtları bu aşamada son derece işinize yarayacaktır. Ayrıca bu görsel ve yazılı delillerinizin yanısıra o devirde yürütmüş olduğunuz söz konusu somut çalışmalara ve şirketle olan tanıtım toplantılarınıza dair bir iki tanığınız da olabilirse son derece iyi olacaktır açacağınız potansiyel bir davada..

    Unutmayın; mahkemede her zaman deliller konuşur.. Bu doğrultuda karşı tarafça inkar edilmesi neredeyse imkansız olabilecek olan video kayıtlarınızı muhakkak iyi değerlendirin..

                                         Saygılarımızla..

                                            hukukevi.net
...