0 beğenilme 0 beğenilmeme
64
Ben 22 Mart 1998 doğumluyum ama kimlikte 22 Eylül 1998 yazıyor mahkeme kararıyla kemik testine girdim ve aynı yaşım çıktı yani 22 Mart 1998 17 Eylül 2012 tarihinde 18 mart 1994 doğumlu bi şahısa kaçtım isteyerek ve severek 1 hafta sonunda yakalandık ve tutuklanarak cezaevine gönderildi 3 ay yattıktan sonra mahkeme kararıyla geri çıktı ve hala mahkememiz devam ediyor çocuğun nitelikli  cinsel istismarı ve hürriyetinden yoksun kılma suçundan yargılanıyor ben şikayetçi olmadım hiç bir zaman babam şikayetçiydi ve halada şikayetçi cezaevinden çıktıktan sonra 2 defa daha gittim evden o arada hamile kalmışım  ve babam bildirdi yetkili kişilere ve tutuklanıp serbest bırakıldı ben ise 1 ay yurtta kaldım çocuğumu babamın isteğiyle aldılar  ve kocam o arada ruh sağlığı bozuldu ve hastanede yattı ben severek ve isteyerek kaçtım her ifademdede bunu belirttim savcılığa sürekli dilekçe verdim sizce ceza alırmı kocam alırsada ne kadar alır bilgilendirirmisiniz almaması için ne yapmam lazım ?
Ceza Hukuku kategorisinde sordu | 64

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Olayın oluş tarihi itibari ile 15 yaşını tamamlamamış veya tamamlamış kişiler devlet gözünde "çocuk" statüsündedir.Aynı zamanda bu yaş çevresine karşı işlenebilecek her türlü cinsel davranışlar "çocugun cinsel istismarı" olarak nitelendirilir.Ortada bir taciz ve tecavüz var bu saatten sonra şikayet aranmaz.Babanız şikayetten vazgeçse bile kamu davası açılır ve yargılanma devam eder.TCK 103-104 ve 105. maddelerden suçları araştırabilirsiniz.Alacağı ceza niteliklidir,hile vb. durumlar incelenir cezada artırma olabilir. Alacağı ceza ;   Mağdurun vucuduna organ veya sair cisim sokulması halinde sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası verilir.Suçun sonucunda mağdurun ruh ve beden sağlığının bozulması durumunda onbeş yıldan az olmamak şartıyla cezalandırılır.
cevapladı
5,936 soru
4,544 cevap
619 yorum
18,936 üye