0 beğenilme 0 beğenilmeme
105k
Selamlar...Sitemize gelen sorulardan birisi de e-devlet de kapanan dosyaları nasıl sildirileceğine ilişkindir. Bu konuda Bakanlığın yayınlamış olduğu duyuruyu sizinle paylaşıyoruz. Saygılarımızla...Kapanan Dava Dosyalarının Vatandaş Portal ve E-Devlet’de Açık Olarak Görülmesi Hakkında Duyuru
Açmış olduğunuz veya adınıza açılmış olan dava veya icra dosyalarında, UYAP Bilişim Sistemi üzerinden yapılan işlemler (dosya açma, kapama v.s) anlık olarak gerek vatandaş portal, gerekse de e-devlet sistemine otomatik olarak yansımaktadır.
Davalarınız sonuçlanarak kesinleşmiş ise; Dava dosyanızın bulunduğu Mahkeme/İcra dairesine müracaat ederek, dosya durumunun UYAP Bilişim Sistemi üzerinde kapatılmasını talep etmeniz gerekmektedir. İlgili birim tarafından dosyanız işlemden kaldırılarak, UYAP Bilişim Sistemi üzerinden dosyanızın kapatılması halinde, eş zamanlı olarak E-devlet sistemine dosyanızın kapalı olduğu yansıyacak ve dosyanız E-Devlet ve Vatandaş Portal’da görülmeyecektir.
Genel Hukuki Konular kategorisinde sordu
düzenledi | 105k
2013 yılından icra ceza mahkemesinde taahhüdü ihlalden dolayı tarafımıza dava açılmış ve daha sonra takssitler ödendiğinden dolayı davanın düşürülmesine karar verilmiştir. e devlette dosya açık olarak göründüğünden dolayı icra ceza mahkmesine kapatılması için başvurdum fakat bizde kapalı görünüyor diyorlar. istatistik kurumuna müracaat edin dediler. internetten araştırdım fakat bulamadım yardımlarınızı rica ederim..

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
bunun için bi dilekçe örnegi yazabilirmisiniz çok önemli şimdiden çok teşekkürler
(800 puan) cevapladı
5,956 soru
4,555 cevap
620 yorum
18,965 üye