Tarafıma " Tehdit ve Hakaret " davaları açan kişi vefat etti. Ceza alır mıyım ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Ocak 2015 Ceza Hukuku kategorisinde misafir sordu
Tarafıma 4 Farklı Tehdit ve Hakaret davası açan kişi 1,5 sene önce vefat dava devam ediyor ? Ceza alır mıyım ?  

Not : Aynı zamanda akıl hastalığımdan dolayı tarafıma vasi atanmıştır.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Ocak 2015 misafir cevapladı
Müşteki vefat ettiği için artık hakaret suçundan ceza almazsınız. Tehditlerin türüne göre ceza durumu değişir. Malına vs. karşı yaptığınız tehditlerden şikayetçi öldüğü için ceza almazsınız. Fakat hayatını, vücut veya cinsel dokunulmazlığını tehdit ettiyseniz, şikayetçi ölse bile kamu davası devam eder ve bu tehditlerden ceza alırsınız. Hastalığınız devam ettikçe hapis yatmazsınız, Türk Ceza Kanunu madde 57 deki size özgü tedbirler uygulanır...
...