Gönderen Konu: Kemik Yaşı 18 olan bir kızı kaçırma ? Aslında Kaçırmada değil bu yahu ! Ben kaçı  (Okunma sayısı 3096 defa)

Amdabi

• Ziyaretçi
Arkadaşlar merhabalar.
Kimlikte 1.10.1994 'lü arkadaşım ailesi ile sorun yaşadıkdan sonra çıkıp gelmiş bize ( sorunda biz istemek için haber verdik ailesi reddetti ) biletini alarak ( şehir değişikliği ).

Benim ona doğal olarak sahip çıkmam gerekir, Yaşdan dolayı nikah işlemlerini yapamadık, Ailesi şikayetçi, Kız aslında 93 doğum lu, Kimlikte 94 yazıyor ? Bunun bana bir yararı olur mu ? Hastane kaydı yok bu arada. Evde doğmuş.

İlişkiye girmedik bu arada ayrıca Doğum tarihini belirttiğim arkadaşım ne zaman evliliğe işin ehliyet almış olacak ? o zamana kadar saklanacak maddi ve manevi güçümüz var ancak bunu yapmak istemiyorum, Gidip ifade vermek istiyorum

Gidersem savcının yanına Kendime bir ceza evi seçmelimiyim ? Beni içeri alırlar mı ?

Zor durumdayım vallahi.

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Selamlar...

Bu durumda tarafın yaş büyütme davası açması gerekiyor. Yaş büyütme davasında kemik yaşı ve doğum öncesi kayıtların var olmayışı önemlidir. Bunun dışında kişi şu an 94 doğumlu olduğuna göre 17 yaşında sayılıyor doğal olarak ailenin rızası aranmaktadır. Ailenin rızası alınmadığı sürece şikayet kapsamına girmektesiniz.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11