Gönderen Konu: Dilekçemin cevabının niteliği  (Okunma sayısı 2392 defa)

pibesumse

• Ziyaretçi
Dilekçemin cevabının niteliği
« : Mart 25, 2011, 10:32:03 ÖÖ »
Sayın Hukukçularımız,
Ben devlet kurumunda çalışıyorum. Kurumuma Bordromda "Net ödenen maaş" kısmında yazan elime geçen maaş miktarını yazılı olarak istediğimi belirten bir dilekçe verdim. Bana verdikleri cevap yazısında bunu belirterek fazladan "şu kadar miktar da icra kesintisi vardır ve icra toplamı şukadardır." şeklinde bir ifade de yer almaktadır. Ben ise dilekçemde istemiş olduğum bilginin dışında bir cevabın yazılmasının doğru olmadığını söylememe rağmen istediğim tür bir cevap verilmedi. Dilekçelere verilen cevap dilekçe konusu ile alakasız olamayacağı gerçeği doğrultusunda, eksik ve fazla bilginin yazılması hukuksal olarak mümkün müdür. İstemiş olduğum bilgi haricinde bilgi yazmakta ısrar eden yetkililer mağduriyetim konusunda sorumlu olurlar mı? 18 Mart'ta verdiğim dilekçeme hala istediğim gibi bir cevap vermiyorlar. Eğer kurumum haklıysa Lütfen bunun hukuksal dayanakları nedir bana bildirir misiniz. Sağlıcakla kalın. NOT(Net ödenen maaş icra kesintisi yapıldıktan sonra elime geçen maaşı göstermektedir.)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: Dilekçemin cevabının niteliği
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2011, 05:11:36 ÖS »
Selamlar...

Verilen müzekkere cevabında sistemde görülen cevabı veriyorlarsa bu durumda yapacak herhangi bir şey yoktur. Çünkü sistem bilgisi dışında bilgi vermeleri üstlerince sorun yaratabilir. Ayrıntılı bir dilekçe (tekitli müzekkere yazarak) durumu anlatın karşı tarafça ayrıntılı müzekkereye cevap verilmezse soruşturma konusu yapılabilir.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11