Gönderen Konu: Bireysel Emeklilik Ve Hayat Sgortaları  (Okunma sayısı 16877 defa)

Çevrimdışı cihangir

• Moderator
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Bireysel Emeklilik Ve Hayat Sgortaları
« : Mayıs 06, 2008, 12:26:42 ÖÖ »
Bireysel emeklilik ve hayat sigortalari konusunda detayli tüm bilgiler için hukukevi.net sitesinin forum kanalinda bir finansal danisman olarak sizlerle bilgi paylasmaktan büyük mutluluk duyacagim bu konuyla ilgili soru ve düsünceleriniz varsa sizlerle paylasmak isterim...

baho78

• Ziyaretçi
Cvp:Bireysel Emeklilik Ve Hayat Sgortaları
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2008, 09:50:22 ÖS »
Ben ankara emeklilige uye oldum buradan istifa edip paramı alabilmem icin ne yapmam gerekir. ayrıca istifa edebilmem icin beilrli bir süre katılım payı ödeme zorunlulugum varmı

Çevrimdışı cihangir

• Moderator
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2008, 01:59:12 ÖÖ »
öncelikle merhaba,size ilk olarak söyleyecegim bireysel emeklilik sistemine ilk giris anindan itibaren yani; sözlesme imzalamis oldugunuz sirkte ilk katki payinin ödenmesinden itibaren (sirketinize bu talebinizi bildirmek kosulu ile) sistemden ve sirketten ayrilabilirsiniz.Sistemden cikmaniz durumunda imzalamis oldugunuz sözlesme iptal edileceginden herhangi bir yükümlülügü kalmayacaktir ve bu durumda  bir katki payi ödeme zorunlulugunuz  yoktur

not: 1. sistemden erken cikis durumlarinda yapilacak olan kesintileri sirketinize danisiniz(%15veya%10 stopaj ve varsa çıkis aidati bunlar yapilabilecek muhtemel kesintiler arasindadir)

2.sirketinizden ayrilma isteginizi ankara emeklilik sirketinin müsteri hizmetlerine telefon yolu ile bildirmeniz, bunun disinda sirketten

ayrilma isteginizi belirten bir dilekce yazip imzalamaniz gerekecektir.(imzali dilekceyi sizi bireysel emeklilik sistemine dahil eden finansal

danismaniniza iletip sizinle ilgili tüm islemleri sonuclandirmasini isteyiniz)

Çevrimdışı nmacar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2008, 10:50:05 ÖÖ »
Sevgili  arkadaşlar  hanımımım  sayesinde  bende  girdim  2  çocuk  için  bu  sisteme..Bize  anlatırlarken  iyi  yönlerini  anlatıyorlar  alehimize  olan  yerleri  es  geçiyorlar..Bakın  bana  sözleşme  örneği  bile  vermediler..Aldanmayalım.. %15  vergi  iadesi  var  deniyor.Ancak  sistemden  çıktığında  bu  değer   % 15  spotaj  kesintisi olarak  karsına  çıkacak  devlet  ve  banka  yaş  yere  yatmaz..birde  56  yaş  emekliliği olayı  var   benim  oğlanlar  56 yasında  emekli  olacak  komikj iş.
Ancak  ilk  30  güre  dolmadan  çıktım  bu  sistemden..

Çevrimdışı cihangir

• Moderator
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2008, 11:13:44 ÖS »
sayin nmcar; öncelikle iyi aksamlar diliyorum ve seni cok iyi anliyorum sadece sen degil diger kisilerde aynı dertden müzdarip durumda ama sunu aciklamak istiyorum %15 stopaj kesintisi yok denemez cünkü bu etik degildir.%15 stopajın olması sunun icin cok iyi:bu sistem orta ve uzun vadeye dayali bir sistemdir ve devletin müsteriye tasarruf yapmasını desteklemek icin sizlere %15 vergi avantajı veririr ama sizin gibi cok erken çıkışlarda bu kesintiyi yani verdigi vergi avantajlarını geri alacagını söyler.2.durum ise siz cocuklarınız(18 yasından kücük ise sadece lehdar gösterebilirsiniz)adına bir birikim yapmaya adım atmıssınız ama bunu ertelemissiniz sizce bu dogrumu yani cocuklarınızın gelecegini bu sekilde tehlikeye atmak iyi biseymi egerki siz cocuklarınızı lehtar göstermis iseniz cocuklarınızın 56 yasına gelmesine gerek yoktur sizin 56 yasınızı doldurmanız(sistemde 10 yıl kalmak sartıyla)emeklilik hakkı elde etmeniz icin yeterli.lehdar göstermek demek:size bisey olması durumunda icerdeki birikimlerinizin ve kazanımlarınızın verilecegi sizin gösterdiginiz kisiler olacaktır.İyi aksamlar diliyorum