Gönderen Konu: dava birleştirmesi hakkında  (Okunma sayısı 3204 defa)

Çevrimdışı fırat cavdı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dava birleştirmesi hakkında
« : Ekim 23, 2008, 07:10:07 ÖS »
abilrimle  babamdan kalan miras konusunda anlaşamadık.bende ortaklıgın giderilmesi davası açtım.tapudan tapu kayıtlarını istediler.gelen tapu kayıtlarında komşumuzun da ismi geçiyor.mahkeme bana onada dava açmam gerektigini ve illk önce açmış oldugum dava ile birleştirilmesini  söyledi.birleştirme istegimi açacagım ilk dava dilekçemde mi istemeliyim.yeni açacagım dava için farklı gün verip ilk duruşmadan sonramı birleştirme yapılır.son olarak komşumuz öldü.mirascılarıda bana veraset ilamını vermiyorlar.daha çıkartmadıklarını söylüyorlar.bana bu konuda yardımcı olursanız çokk teşekkür ederim..

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:dava birleştirmesi hakkında
« Yanıtla #1 : Ekim 24, 2008, 02:03:04 ÖS »
Bu durumda tapuda adı geçen komşunuzun tüm mirasçılarına dava açmanız gerekiyor.Bu davayı açarken dava dilekçenizde birleştirme talebinde bulunmanız gerekiyor.Bu talebi hem dilekçenizin en üst kısmına hem de sonuç kısmına ayrıntılı olarak hangi mahkemenin hangi esas sayılı dosyası olduğunu belirterek yazın.
     Dilekçeniz taraflara tebliğ edildiğinde yani davada taraf teşkili sağlandığında hakim birleştirmeyi yapacaktır.

Veraset ilamı, kişinin öldüğü tarihten itibaren 4 ay içinde alınmalıdır.Alınmadığı takdirde cezası vardır.Bilginize...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11