Gönderen Konu: Avukat olmak isteyen hukuk öğrencisi  (Okunma sayısı 3454 defa)

Çevrimdışı ali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Avukat olmak isteyen hukuk öğrencisi
« : Şubat 07, 2011, 08:12:10 ÖS »
Ben istanbul hukuk 1.sınıf öğrencisiyim.Hayattan beklentilerim sabah kalkıp akşam yatıp tekdüze bir hayat olmasını istemiyorum.Ay başını bekleyip aylık 3000 5000 tl maaşım olsun.istemiyorum.Yani hakim yada savcı olmak zor biliyorum fakat hakim yada savcı olduğunda 4. yada 5. bölge illerine atandağında hakkariden istanbula gelmekte en az 15 yılını alıyor.Özetle sabit bir hayat istemiyorum.Hayattan beklentilerim ise şudur ki trilyonluk davalara giren avukatlar oluyor ya Dava başına çok para kazanan avukatlar oluyor ya Boğazda yalısı olanlardan Buyuk hukuk şirketi ti kuranlardan altında onlarca avukat çalıştıranlardan bu tur bir avukat nasıl olunur?

Edit :Aslında özetle ben iş adamı olmak istiyorum.Onlarca kişiye iş vermek istiyorum.Avukatlığıda bu seruvene girerkene finansor olarak göruyorum.Yani Trilyonluk davalara girip sermaye yapıp iş adamlığı pozisyonuna gelmek istiyorum.Hani şu kadir has,sabancı vb...
bir çok farklı iş kolunda istidham yaratmak istiyorum.Böyle dediğim şekilde bilinen ünlü avukatlar var mı ?
Ben hayal mi göruyorum yoksa ,, Böyle olmak için neler yapabilirim? Hukukçulardan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cvp:Avukat olmak isteyen hukuk öğrencisi
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2011, 09:38:02 ÖÖ »
Merhaba..!

Sanırım siz avukatlıktan da öte ticari hayata atılıp işveren pozisyonunda kalmak ve ünlü iş adamlarıyla çalışmak istiyorsunuz.İstiyorsunuz diyorum bunu her avukat meslektaşım ister, ancak böyle şeyler için Türkiye\\\'de biraz şans biraz da çevreye ihtiyaç var sanırım.Özellikle avukatlık kariyerinizde onların dikkatini çekeceği bir davadan başarılı çıkmaktır asıl olan.Çünkü farklı diller bilmek, yükseklisans yapmak bunları herkes yapıyor zaten önemli olan bunlarla beraber bir de başarılı avukat profili çizmek gerekiyor.Aslında benim tahminimce siz kısa yoldan büyük işler kurmak istiyorsunuz cevabı şurda gizli ; şans - başarılı davalar - ve daha önceki özellikller ;)