Gönderen Konu: İşten çıkarma-tazminat  (Okunma sayısı 2848 defa)

Çevrimdışı Av. Aysun Delikanlı

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
İşten çıkarma-tazminat
« : Ocak 02, 2011, 10:07:49 ÖS »
Mail yoluyla gelen sorulardan:

Selamlar saygilar sizden ricam beni bu konuda aydınlatırsanız,çok sevinirim. ben 05-09-2007 tarihinde inşaat firmasında  ön muhasebe sekreter olarak işe başladım 2009 yılı kriz nedeni ile şirket  kozyatagından beylikdüzüne tasınma kararı aldı tasınırken bütün işçilerini toplu larak işten çıkardı .15-04-2009 tarihinde  işten ayrıldım fakat 26-05-2009 tarihinde SSK cıkısım yapıldı . iş yerinde 1 ay 15 gün  calıstıgım ücretim yıllık izin param asgari gecim indirimim ihbar ve kıdem tazminatım kaldı .bunun için kartal iş mahkemesine dava actım.şirket bugune kadar olan sürec içerisinde maddi olarak gayet iyi durumda baska bir firmayla ortak olarak çalısıyor.18-08-2010 tarihinde durusmam var fakat mahkeme için gerekli olan evrakların neler oldugunu  ve maduriyetimin acıklamasını hangi belgelere dayalı olarak yapacagım konusunda bilgim yok bununla ilgili bilgi vermenizi sizden önemle rica ediyorum teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Çevrimdışı av.onurcelen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:İşten çıkarma-tazminat
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2011, 03:14:58 ÖS »
İş davaları da uzmanlık istediği için hak kaybına uğramamanız için davanızı avukatla takip etmenizde fayda var.