Gönderen Konu: boşanma  (Okunma sayısı 3236 defa)

Çevrimdışı metin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
boşanma
« : Aralık 26, 2011, 12:05:15 ÖÖ »
merhabalar sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum ben 28.01.2010 tarihinde 2 evliliğimi yaptım eşiminde 2 evliliğidir evlenirken sadece bana sinüstüm var demişti ben de önemli değil gerekli muayyenin Ankara’da yaptırım dedim eşim çorumdaydı evlendik Ankara’da dış kapı hastanesinden KBB bölümünden doçent doktordan zorda olsa ameliyat için gün almıştık çünkü doktor ameliyatı gerek yok demişti tam ameliyat günü yaklaşmışken eşim annesi babası geldiler biz burada ameliyat yaptırmayacağı çorumda muayene ettireceğiz diye eşi mide alıp gittiler Yozgat’ta özel bir hastaneye gitmişler 1 ay ilaç tedavisi yapacağız diye 1 ay sonraya gün vermişler 1ay sonra tekrar gidiyor eşim yine 1 ay sonra gel demişler fakat her gidişinde en az 15 gün ailesinin yanında duruyor eve geldiğinde doktor ameliyat yapacak diyordu 3 gidişinde bende gittim Yozgat’ta doktor muayene etti ameliyatlık birse yok dedi
eşim ve ailesi hemen başladı bu doktor iyi değil diye ve bu arda eşimde alerjik astımı olduğunu öğrendim daha önce bana söylememişti doktor söyledi Ankara’ya geldik ve daha sonra eşimin hamile kalmıştı bu arada benim ilk evliliğimden bir çocuğum vardı velayeti bende 2. evliliğimi yaparken eşime söylemişti oda kabul etmişti eşimin doğumu son aylarında astım dolayısıyla sürekli nefesi kesiliyordu ve hemen hemen Ankara’da gitmediğimiz hastane kalmadı hem özel hem devlet hastanesi olarak doğuma 15 gün kala Zekai Tahir kadın hastalıkları hastanesinde 1 hafta kaldı astım dolayısıyla doğumu zor oldu doğumdan sonra yine çeşitli hastanelere gittik fakat hemen hemen hepsi hastalığını tedavisi olmadığını ilaçlarının düzenli kullanmasını söyledi eşim ve ailesi sinüzitten dolayı deyip durdular fakat doktorlar bunun astımdan dolayı olduğunu söyledilerse de inanmadılar ve doğumdan 15 gün sonra yine ailesi eşimi alıp çoruma götürdüler çorumda özel bir hastanede sinüzit ameliyatı oldu ve bu mahanayla kızımı sütten kesti ve tam 3 ay çorumda ailesinin yanında durdu 3 ay sonra Ankara’ya geldik ve geldikten sonra evde sürekli kavgalar başladı ilk evliğimin den olan oğlumu istememeye başladı artık kavgası günümüz geçmiyordu sonra ramazan bayramında çoruma gideceğim dedi ve bu yüzden dolayı kavga ettik yeni geldin dedim bu bayram duruda kurban bayramına gideriz dedim fakat sen bana karışamasın ben istediğim yere giderim gibi laflar söyledi bayramdan 1 hafta sonra ailesi geldi konu açılmadı fakat hastayım diyerek 3 .4 kere daha hastaneye gitti doktorlar yine alerjik astım hastalığın olduğu için yapacak bir şeyleri olamadığını ilaçlarının düzelin kullanılmasını söylediler eşim yine çoruma gideceğim diye kavga ettik kavgadan bir gün sonra oğluma ders çalıştırırken eşim kızma mama vermemi söyledi bende ders çalıştırdığım söyleyip kendisini vermesini söyledi oda ben şuan filime bakıyorum mama vermem dedi ve kavga ettik ailesi Ankara’da abisini yanındalardı ailesine telefon etti ve ailesi geldi ve babası hastaneye götüreceğim deyip çoruma gittiler 1 hafta sonra bende çoruma gittim ailesi muayenesi var muayenesi bitince getireceğiz dediler bu böyle bir ay sürdü her gittiğimde hastane mahanasıyla göndermediler en son gittiğim oğlumu istemediğini söyledi oğlunu gönder öyle gelirim dedi bende ilk başta kabul ettin şimdi niye kabul etmiyorsun dediğim o zaman kabul ettim şimdi etmiyorum dedi ve 1 hafta sonra nafaka davası açtı ve bu arada araştırdığımda nişanlısı Barış Ayaz  dan  ayrılmış ziynet eşyalarını vermemiş daha sonra İsmail Köylü ile 8 ay  evli kaldıktan sonra hastane mahanasıyla boşanmış ziynet eşyalarını vermemiş ve benim  ziynet eşyalarında götürdü 3 kişi den  yaklaşık 70 bin tl ziynet  eşyası

« Son Düzenleme: Ocak 09, 2012, 08:20:20 ÖS Gönderen: metin »

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: boşanma
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2011, 01:42:18 ÖÖ »
Selamlar...

Anlatmış olduğunuz olayı çok karışık anlatmışsınız ve ciddi derecede sözcükler de eksik yazılar var. Bu konuda daha duyarlı olmanızı bekliyoruz. Çünkü aynı konuda sorun yaşayan yada paylaşım yapmak isteyen ziyaretçilerimiz de anlamakta güçlük çekmektedir.

Lütfen yaplaşımı dil bilgisine ve anlatıma dikkat ederek paylaşınız. En azından sözcükler tam anlaşılır olursa daha çok yardımcı olabiliriz.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı Av. Aysun Delikanlı

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: boşanma
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2012, 01:47:57 ÖS »
Metin Bey, anlatımınızdan anladığım kadarıyla durumunuz baya karışık. Yargıtay içtihatlarında ziynet eşyaları kadına bağışlanmış sayılacağına dair kararlar mevcuttur.Bu nedenle işiniz zor görünüyor.Ayrıca ziynet eşyalarının iadesi ve boşanma vs. gibi talebinizin ne olduğunu tam olarak belirtmemişsiniz.Sizden önce de ziynet eşyalarını alıp kaçtığından bahsetmişsiniz, dolandırıcılık söz konusu olabilir ancak ortada geçerli bir evlilik varsa bu ziynet eşyalarını da sizden hile ile aldığını kanıtlamak oldukça zor olacaktır. Durum biraz karışık olduğundan bir avukat yardımı almanızı tavsiye ederiz.