Gönderen Konu: bir yol arayan ama bulamayan  (Okunma sayısı 14826 defa)

Çevrimdışı serpil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bir yol arayan ama bulamayan
« : Temmuz 02, 2009, 12:49:43 ÖÖ »
mrb ben devlet hastanesinde çalışan 16 yıllık bir hemşireyim.3 yıl önce buraaya geldim ve tıp fakultesinden nöbetli yerlerde çalışamaz raporum var.Başhekim bu raporumu kabul etmedi skolyoz,osteoporoz,ve boynumda düzleşme var .Burdan yeni bir rapor almamı söyledi.Yeniden tıp fakultesinden masabaşı işlerinde çalışabilir diye 3 dr imzalı heyet raporu aldım.Bunuda kabul etmedi.Psikiatri hastası olsum zanax ve cipralex kullanmaya başladım.dahiliye servisinde çalışıyorum ve nöbetler çok yogun geçiyor.Hastalara iyi bir hizmet sunmak için varız kalite ödülü almış bir hastane burası. ben bu durumda kendime bile yardımcı olamazken benden nasıl bir hizmet bekleniyor anlamış degilim.16 yıllık bazı hemşireleri yılı fazla diye ve hiçbir rahatsızlıgı olmayan kişiler polkliniklere geçiren bir başhekim beni zora sokması sizce bu bana yapılan adaletmi? Bana yardımcı olabilecek varmı? tşkler...

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:bir yol arayan ama bulamayan
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2009, 05:27:41 ÖS »
Merhaba Sero07...

Şu an çalıştığınız hastanenin başhekimliğine durumunuzu anlatacak bir dilekçe yazınız.Eğer kısa süre içerisinde cevap verilmezse; İş Kanunu\\\'nun 25. maddesi gereği iş sözleşmesinin haklı nedenle feshine dayanarak tüm haklarınızı talep edecek biçimde iş mahkemelerinde dava açınız.Ayrıca, bu konuda uzman avukatlardan yararlanmanızda fayda var saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı serpil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:bir yol arayan ama bulamayan
« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2009, 04:30:43 ÖS »
tşk  
rapor ve bir dilekçeyle başhekimlige başvurdum yazıyı saglık grupbaşkanlıgına ve orasıda saglık müdürlüğüne gönderdi.saglık müdürlüğünden çıkan sonuç tıp fakultesinden 3 dr imzalı raporun incelenmesi için araştırma hastanesine sevk etti.şimdi araştırma hastanesinden heyet raporu almaya çalışıyorum.Ama bunun yanısıra raporu işleme sokup sonra üstkurula sevk etmesi gerektiğini öğrendim yasalara göre öyle yapması gerekirken bunu yapmadı.Ayrıca mahkemeye başvurdum ama mahkeme red cevabı verdi.ilk mahmede red cevabımı verilir yenıden yazılarla başvuruda bulunayımmı? veya başka yapabilecegim?
okuyup cvp yazdığınız için tşkler..

Çevrimdışı sorti34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Ynt: bir yol arayan ama bulamayan
« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2011, 09:09:19 ÖÖ »
sn. serpil siz,657 sayılı Devlet memurusunuz, şikayetler (hiyerarşik) düzen yani sinsile yolu ile   takip edlir,siz heyetten dr. raporunuzu alın idare yine aynı şekilde direnirse (bölge idare) mahkemesine gidiniz.