Gönderen Konu: Deli Raporu Almak Neden Bu Kadar Kolay?  (Okunma sayısı 12460 defa)

Çevrimdışı Nihat Zorlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Deli Raporu Almak Neden Bu Kadar Kolay?
« : Eylül 26, 2012, 10:18:02 ÖS »
Selamlar, bizzat şahit olduğum yeğenimin başına gelen olayı anlatmak istiyorum. Yeğenim 17 yaşında apartmanın bahçesinde arkadaşlarıyla oturuyorlarken komşusu cama çıkıyor ve ''gürültü yapmayın sizi vururum'' diyor gençler bu lafın gerçek olacağına inanmıyorlar haliyle...Derken adam içeri gidip geliyor ve elindeki tüfekle ateş ediyor. Gençlerden biri ölüyor yeğenimse %80 sakat kalıyor. Midesinden aşağısı felçli. Olay savcılığa intikal ettiğinde zanlı meğer çok önceden deli raporu almış. Peki soruyorum deli raporu almak nasıl bu kadar kolay? Deli raporu olan birinin evinde tüfek nasıl bulunur? İnsanlar sanki ben deliyim  diyerek bunu suçlarını örtbas etmek için kullanıyorlar. Buna engel olabilecek bir şeyler yok mu? 

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: Deli Raporu Almak Neden Bu Kadar Kolay?
« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2012, 01:11:32 ÖS »
Selamlar...

Öncelikli çok geçmiş olsun deli raporu alan kişinin de sorumluluğu altında olan kişi yada kişiler bulunmaktadır. Misal olarak ayırt etme gücünden yoksun olan kişilerinde bakmakla sorumlu olduğu vasisi bulunmaktadır. Bu kişilerin sorumluluğuna gidilebilir.Malvarlığı oranında maddi ve manevi tazminat davası açılmalıdır. Diğer bir kısım ise silahın ruhsatlı mı ruhsatsız mı olduğu gündeme gelmelidir. Zira, kişi elinde silah bulunduruyorsa ruhsatsız bir silah ise bu konuda soruşturma açılarak silahın asıl sahibine veyahut ruhsatsız silah satanların araştırılması yoluna gidilmelidir. Eğer silah ruhsatlı ise direkt ruhsat sahibinin sorumluluğuna gidilebilir. Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11