Gönderen Konu: ilgisiz ilgililerin dikkatıne;  (Okunma sayısı 8721 defa)

Çevrimdışı avukatsinem

• Yeni Üye
  • *
  • adaletin olmadığı bir ülkede hukuk okumak zordur
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Öğrencisiyim
ilgisiz ilgililerin dikkatıne;
« : Aralık 23, 2010, 07:54:34 ÖS »
Merhabalar;

Bu sitede neden öğrencilerin yardım istekleri karşılanmıyor? 2 mesele üzerine yardım istedim ancak ne üzücü ki ikisinde de olumlu yanıtlar alamadım.Burası bir hukuk sitesi ise ve forumda  bizlere bu olanak sağlanmış ise yanıt alamadıktan sonra yardım istemenin  ne önemi var?Bu konuda sitenin ilgili yöneticilerini düşünmeye davet ediyorum.Şu hususuda belirtmiş olayım haberci_06 ila ahmet delikanlı olmasa bu sitenin hali harap!!!Saygılarımla...

Çevrimdışı Av. Aysun Delikanlı

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:ilgisiz ilgililerin dikkatıne;
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2010, 08:59:46 ÖS »
Sevgili avukatsinem,
Siteye bi hayli ilgisizlik olduğu doğru.Siteye hukukçu katılımcı oldukça az,yoğunlukla vatandaşlar soru sorup,sorunlarını paylaşmak, çözüm bulmak istiyorlar.Haberci ve Ahmet Delikanlı da dediğiniz gibi ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.Ancak araştırarak öğrenmeyi meslekte amaç edinmiş hukukçular olarak en azından bizlerin soru sormaktan çok bilgi paylaşmayı tercih etmeliyiz.Öğrencilik dönemini hepimiz oldukça ağır geçirdik ama,en basitinden pratik soruları yargıtay kararları ya da kitaplardan araştırmalar yaparak cevaplamak,araştırma alışkanlığımızı geliştirecek ve bize meslekte fazlasıyla faydası dokunacaktır.Çünkü asıl amacımız araştırarak öğrenmek,bu durumda soru sorarak cevap beklemek hukukçulardan çok neyi nerden araştırcağını bilmeyen hukuka yabancı vatandaşlarımızdan beklenir.Ancak tabiki hukukçular da karşılaştığı problemleri meslektaşlarıyla paylaşarak çok daha kolay çözeceklerdir şüphesiz,günümüzde oldukça fazla avukat oldugunu düşünürsek hukukçular pastadan en büyük payı alma yarışında olsalar da ,bir hukukçu diğer bir hukukçuya daima ihtiyaç duyar.Yardımlaşarak gelişebiliriz ancak.Meslektaşımız olarak kafanızdaki her soruyu paylaşabilirsiniz,ancak site olarak sizin gibi henüz okumakta olan ve taptaze bilgileriyle hukuk dünyasına atılacaak olan öğrencilerden bizler de daha çok paylaşım beklemekteyiz:) Sizler de araştırmalarınızı bizlerle paylaşırsanız çok mutlu oluruz,sevgiler..

Çevrimdışı avukatsinem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2010, 12:27:50 ÖS »
Sayın aysun;

Göndermiş olduğunuz iletiyi okudum.Önerileriniz ve istekleriniz için evvela teşekkürlerimi sunmak isterim.Meselemize dönecek olursak zaten umudumu bu siteye bağlamış değilim.Kendimde bu hususta araştırmalar yapmaktayım.Ancak final sınavlarının yaklaştığı şu dönemde bir nebze olsun yükümü hafifletmek adına yardım isteğinde bulunmuştum.Ancak yanıt alamayınca içimi dökmek ve site yöneticilerini bilgilendirmek istedim.Umarım siteye daha fazla katılım olur ve bizleri bilgileri ışığında aydınlatır.Saygılar...

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2010, 04:58:48 ÖS »
Selamlar...

Konuya ilişkin olarak bir kaç cümle de ben açıklama yapayım gerçekten forumumuz bu konuda çok cılız kabul ediyoruz.Ancak, her ne kadar konu paylaşımı açsak da gelenler sadece soru soruyor faydalandıktan sonra binlerce link sayfası açarak başka sitelere yöneliyor.Bu konuda çok destek olmaya çalışanlar oldu ; ama faydalanmayı uygun görenler daha fazla oldu (amaç-araç ilişkisi olarak düşünün).Elimizden geldiğince katılımı arttırmaya çalışıyoruz.Bir nebze de olsa güzel konular açılırsa katılım sayısı da artacaktır.Bu konuda inancımız ziyaretçi ve üyelerimize tamdır.Zira, üyelik formunu dahi daralttık saatlerce şifre onayı işlemleriyle oyalanmasınlar diye...Kısaca anlayana...Teşekkürler,Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı avukatsinem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2010, 05:52:48 ÖS »
Merhaba;

Bu site türk hukuk sitesi gibi gözde bir site olmayı arzuluyorsa ; daha çok yol alması gerekecek ama anlayana...

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2010, 06:18:17 ÖS »
Selamlar...

Bu taş bize mi yoksa ziyaretçilere mi ?Konuya tam vakıf olamadım ama...
:S

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2010, 06:27:41 ÖS »
[ALINTI]Merhaba;

Bu site türk hukuk sitesi gibi gözde bir site olmayı arzuluyorsa ; daha çok yol alması gerekecek ama anlayana...[/ALINTI]

\\\"Türk Hukuk Sitesi\\\", \\\" Hukukevi\\\" \\\'nin  kuruluşunda bildiğim kadarıyla çok destek oldu.Evet sitenin gerçekten ilgiye ihtiyacı var; ama \\\"Türk Hukuk Sitesi\\\" gibi bir site olma kaygısı yok zanlımca... Sebebi ise her sitenin yapısı farklı,  mesela \\\"Türk Hukuk Sitesi\\\" kurulan ilk hukuk sitesi ancak Hukukevi binlerce hukuk sitesi arasından sıyrılmış kendini kanıtlamış bir site.Neden ?

Çok yakın zamanlarda TRT RADYO 1 \\\'e katılmış bir takım dergilerde röportaj vermiş bir sitedir.Bu nedenle kendini kanıtlamaya ihtiyacı yok ki!Yeterince içeriğe sahip her 10 hukukçudan 1\\\' i \\\"Hukukevi\\\"\\\'ni tanır ve bilir bence bu ayrıntılar foruma olan ilgisi konusunu bağdaştırmasa da bence süper bir Hukuk sitesi...

Not: Yakın zamanda sitenin tamamen yeni yüzüyle karşımıza çıkacağı duyumunu da ileteyimB) .İyi Akşamlar...  

Çevrimdışı zeynep

• Aktif Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2010, 06:39:37 ÖS »
Alıntı
Merhabalar;

Bu sitede neden öğrencilerin yardım istekleri karşılanmıyor? 2 mesele üzerine yardım istedim ancak ne üzücü ki ikisinde de olumlu yanıtlar alamadım.Burası bir hukuk sitesi ise ve forumda bizlere bu olanak sağlanmış ise yanıt alamadıktan sonra yardım istemenin ne önemi var?Bu konuda sitenin ilgili yöneticilerini düşünmeye davet ediyorum.Şu hususuda belirtmiş olayım haberci_06 ila ahmet delikanlı olmasa bu sitenin hali harap!!!Saygılarımla...

Vay be ilk kez bir konu bu kadar sitede tartışıldıysa avukatsinem\\\'e teşekkür borçluyuz yoksa kimsenin dili yanmayacaktı:P. Katılıyorum size...

Çevrimdışı avukatsinem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2010, 05:28:09 ÖS »
Selamlar;

Derslerimin yoğunluğu nedeni ile siteye bu aralar giremedim.Gönderilere baktım da herkes kendi açısından haklı...Ancak bu benim dediklerimin arkasında olmama engel teşkil etmez.Uzunca \\\'hukukevinin\\\' gelişmekte olan bir site olduğunun analizi yapılacağına gönderime yani yardım isteğime cevap atılabilirdi.Tartışma ortamı olunca herkesten ses çıkıyor da yardım isteklerine neden bu kadar ilgi olmuyor işte bu tartışılır...Toplumsal olarak nasıl ki  bir kavga çıkar engellemek yerine onu  izleriz ya bu da onun gibi bir şey.Çözüm üretmek yerine izlemek...Saygılarımla