Gönderen Konu: telefon dolandırıcılığı  (Okunma sayısı 3550 defa)

Çevrimdışı Nihat Zorlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
telefon dolandırıcılığı
« : Eylül 12, 2012, 10:55:31 ÖS »
Merhabalar, bundan birkaç hafta önce tanımadığım bir numara beni arayarak benim adıma bankalarda hesapların açıldığını ve bunun kötü işler için kullanıldığını ve doğacak mesuliyetin bana ait olduğunu belirtti. Bana kendisini savcı olarak tanıtan telefondaki kişi laf kalabalığına getirip korku uyandırıp sürekli lafa tutup telefonu dahi kapattırmadan hesaplarımı konutrol etmek için bir banka atm'sine gitmemi söyledi. Dolandırıcı kişinin hesap hareketlerinden dolayı suç üstü yapılacağını bu nedenle benim günlük limitlerimi boşaltıp savcılık tarafından belirlenen ''av'' telefon numaralarına parayı yönlendirmemi söylediler. Bu işlemi yapmadığım takdirde savcılığın işini zorlaştırma suçundan yargılanacağımı söylediler. Mecburen belirttikleri numaralara günlük limitlerimi çekerek yolladım. Sonrasında suç duyurusunda bulunmak için karakola gittiğimde o kişilerin beni dolandırdığını söylediler. İfade verdim fakat bu savcılıktan henüz yanıt gelmedi. Ne yapabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2012, 11:25:13 ÖS Gönderen: Av. Kurty »

Çevrimdışı Av. Kurty

• Administrator
  • Aktif Üye
    • Profili Görüntüle
    • hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: telefon dolandırıcılığı
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2012, 11:09:27 ÖÖ »
Öncelikle geçmiş olsun,
Telefon dolandırıcılığı günümüzde oldukça yaygınlaştı. Savcılığa suç duyurusunda bulunduysanız süreci beklemeniz gerekmektedir.Eğer savcılıktan çıkan karar sizi memnun etmezse uzman bir avukat ile itiraz edebilirsiniz.
Saygılar..
...ve adalet; her şey için!