Gönderen Konu: Çocuğun Nafaka Talebi Tedbir Nafakası  (Okunma sayısı 2393 defa)

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çocuğun Nafaka Talebi Tedbir Nafakası
« : Aralık 19, 2010, 01:27:39 ÖS »
E-Mail Yoluyla Gelen Sorular...

SORU:

ben 1994-95 yılında boşandım.bu evlilikten bir kız çocuğu dünyaya geldi.anlaşmalı boşandığımız için çocuğun velayeti onda kalacaktı benden nafaka talep etmiyecekti.Bu anlaşma avukat dosyasında vardı ama avukat sonra öldü ve bende de bir kopyası yok.Fakat hakim tedbir olarak yine de sadece çocuk için çok cüzi miktarda tedbir nafakası koydu.yaklaşık 10 ay sonra ben bir başkasıyla evlendim bir ay sonra  babama  bakamıyacğını söyleyip çocuğu bana gönderdi.aradan yıllar geçti ne aradı nede sordu.gıya beni bulamamış adresime telefonuma ulaşamamış v.s.bu arada hiç nafaka talebinde veye artırım da bulunulmadı.zaten yaşadığı hayat biraz gayrı meşru ve aile hukukuna aykırı bir yaşantı olduğu başka erkeklerle  de nikahsız yaşadığını duymuştum.daha sonra benim ikinci eşimden de bir kız çocuğum oldu.şimdi ilk eşimden olan kızım 18 yaşına bastı ve üniversite de okuyor.ve benimle arası kötü hakaretler ediyor.bizden ayrıldı.siz artık bana karışamazsınız diyor.hakaretler ediyor. kendine has özgür yaşamak istiyor.sizden geçmişe yönelik ve bundan sonrada nafaka alacağım diyor.bu davranışından ötürü ben de nafaka vermek istemiyorum.iyi bir evlat olsaydı canım feda ama böylesine asla ne yapabilirim ne olur yol gösterin.saygılar.