Gönderen Konu: Recep İvedik 2  (Okunma sayısı 3848 defa)

Çevrimdışı av.onurcelen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Recep İvedik 2
« : Şubat 21, 2009, 11:28:36 ÖÖ »
Arkadaşlar nihayetinde izleme fırsatı buldum derken filmden çıktığımda ise ne kadar pişman olduğumu anladım . Türk Sinemasının gelmiş geçmiş en kalitesiz filmlerinden biri olmaya aday. He ne kadar film küfürlü diyaloglarla filan kurtarılmaya çalışılsa da başarılı olunamamış. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ama çok izlemek isteyen arkadaşlar varsa da biraz beklesinler yakında TV lerde yayınlanmaya başlar yada en kötü ihtimal otobüs yolculuğunda seyredebilirler. Neden derseniz paranızı ziyan etmeyin derim.

Çevrimdışı Yaren Yakıt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:Recep İvedik 2
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2009, 11:54:15 ÖÖ »
ilk filmi de kötüydü zaten;)

Çevrimdışı zeynep

• Aktif Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2009, 01:35:44 ÖS »
Selamlar...

Filmin eleştirilecek yanı çok fazla; ancak bir Türk Filminin değerini bu şekilde değil izlenme oranıyla da ölçmek lazım.3 gün de gişe rekoru kıran bir film.Objektif yaklaşırsak, bana göre muhteşem bir film.Subjektif yaklaşırsak, gerçekten basit bir çalışmanın ürünü.. İnce espriler değil; keskin espriler var.Herkesin gülebilceği ; ama düşündürmeyen kalıpsal espriler...Sonuçta kendisi halkın içinden bir insanın abartılmış şeklini yansıtıyor...

Sonuca gelirsek her ne kadar eleştiriye açık bir film olsa da Türk Filmlerinin zirvesine oturduğu için muhteşem bir film....Çünkü halkımız böyle diyor....

Çevrimdışı Yaren Yakıt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2009, 11:50:27 ÖS »
bence izlenme oranı filmin kaliteli olup olmadığını belirlemede asıl kriter olmamalı. çünkü insanlar biraz gülerim, eğlenirim mantığıyla ve çok fazla reklamı yapılan bu filme gidiyor. Film bence de yakın zamanda tv de oynar. Ben ilk filmine de gitmemiştim. Sadece kısa bir bölümünü tv de izledim.  o da basit bir film old. anlamama yetti zaten.