Gönderen Konu: Karşılıksız çek  (Okunma sayısı 3213 defa)

Çevrimdışı TUFAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Karşılıksız çek
« : Temmuz 24, 2011, 12:11:35 ÖS »
Bizim şirketimiz 3 ortaktan oluşuyor.Üçümüzde şirket müdürüyüz ve çek keşide etmemiz için en az iki imza gerekiyor.60.000TL'likbir çekin ön yüzünde üçümüzün de imzası var,ayrıca üçümüz de aynı çeki ciro için arka yüze imza attık.Karşılıksız çekten sadece bana dava açıldı ve mahkeme 1 yıl ceza verdi.Karar henüz tebliğ edilmedi,temyiz edeceğim,bana bu konuda acil olarak yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.

Çevrimdışı Av.Merve KAİM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: Karşılıksız çek
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2011, 11:59:37 ÖS »
Selamlar...

Burada sormak istediğiniz diğer kişi neden ceza almadı mı? Yoksa ceza almamak için ne yapmalı mıyım?

Soruda temyize gideceğizi ifade etmişsiniz gerekçeli karar tebliğinden itibaren süresi içinde itiraz edin şu an yapılacak başka bir şey yoktur. Saygılar...
Tunus Cad. 61/8 Kavaklıdere/ANKARA
Tel : 0312 466 95 21
Fax: 0312 466 95 22

Çevrimdışı TUFAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Ynt: Karşılıksız çek
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2011, 11:47:35 ÖÖ »
Merve hanım,öncelikle ilgileriniz için teşekkür ederim.Amacım,ben ceza aldım ortaklarım neden almıyor seklinde bir yaklaşım değil,onun su manada önemi var,şirket batma sürecinde diğer iki arkadasın şahsi ödeme güçleri var,ama benim tek basına ödemem mümkün değil.Esas öğrenmek istediğim neden ben,hepimiz müdür yetkisindeyiz,hepimiz imza attık,hepimiz borçluyuz neden benTemyizde kurtarabilecegim bir durum olabilir mı?Saygılarımla..