Gönderen Konu: Çocuğun Nafaka Talebi  (Okunma sayısı 2343 defa)

Çevrimdışı Av. Aysun Delikanlı

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Çocuğun Nafaka Talebi
« : Ocak 02, 2011, 09:55:28 ÖS »
Mail Yoluyla Gelen Sorulardan..

SORU:

mrb.bn şuan 18 yaşındayım.annemle babam ben 4 yaşındayken ayrılmışlar.benim velayetim babama verilmiş.babamda evli annemde.babamın yanında 10 yaşına kadar kaldım.daha sonra iki tarafta isteyerek annemin yanına geldim.8 senedir annemdeyim.babam beni şimdiye kadar aramadı sormadı da.ne maddi anlamda ne de manevi anlamda.3 sene önce istanbula taşındılar ve benim bundan hiç haberim olmadı.gelecek sene üniversite sınavına giricem.babamın da yardımı olması gerekiyo.üvey babamın yanında rahat edemediğim için ananemle birlikte kalıyorum.babam bana haber vermeden gidince çok ağarıma gitti bende bakım nafakası üzerine dava açtım.mayısta tam 18 yaşıma girdim. halamlar,babaannem ve babam benimle tartıştılar.benden hiçbirşey alamazsın diyorlar.babamın üzeine hiçbirşeyin kayıtlı olmadığını söylüyorlar.benim davayı kazanabilme ihtimalim nedir?babamın burda evi var.yani ben öyle biliyorum.ama halamlar dedemin üstüne olduğunu söylüyorlar.dedem yaşamıyor.yani doğol olarak ben kardeş hissesinden yararlanabilir miyim?köyde de tarlalar var.babam istanbula gidince tarlaları sürmemeye başladı.halamlar sürüyor.tarlalarında dedemin üstüne olduğunu söylüyor.peki ben tarlalardan faydalanabilir miyim?ekimin 21 inde davam var.davayı kazanabililme ihtimalim var mı?bana lütfen yardımcı olur musunuz? teşekkür ederim.iyi günler.