Gönderen Konu: Haciz Mahalline Alacaklının Gelmesi Doğru mu??  (Okunma sayısı 3261 defa)

Çevrimdışı zeynep

• Aktif Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haciz Mahalline Alacaklının Gelmesi Doğru mu??
« : Ocak 06, 2009, 10:57:15 ÖS »
Bir Avukat olarak meslektaşlarımla bu konuyu paylaşmak istedim; çünkü önemli ve değinilmemiş bir konu olarak tartışmak istiyorum....

Şimdi diyelimki hacze gidiyoruz ve alacaklı da hacze katılmak istiyor.Sonuçlarını ve avukatın düşeceği zor durumu da işin içine katarsak çok kötü bir sonuçlar ortaya çıkıyor.

1- Avukatın diğer melektaşları ve haciz memurları  karşısındaki durumu

2- Haciz mahalline gidildiğinde çıkacak binbirtürlü olay

3-Güven eksikliği... ve daha birçok sey...

Kanun bunu destekliyor; ancak vekiller neden var?Ozaman alacaklı tevzisini kendi yapsın ve kendi takip etsin ve hacze gitsin???

Bu konuda siz neler düşünüyor sunuz sizce etik açıdan doğru mu???

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Haciz Mahalline Alacaklının Gelmesi Doğru mu??
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2009, 10:48:42 ÖS »
Selamlar...

Güzel bir konuya değinmişsiniz.Müvekkille olan ilişkiler genel olarak güvene dayanır.Etik açıdan doğru olmayabilir, ancak bu durum (pek tabi) müvekkilin hakkıdır.Zira, belirttiğiniz gibi kanun alacaklının haciz mahalllinde bulunmasını destekliyor.Aslında bu durum gerekli benim kanaatimce...Neden diye sorarsanız müvekkil bazen karşı tarafı tanıyor ve tahsilde kolaylık sağlıyor.Tabi herzaman da işe yaramıyor;)
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11