Gönderen Konu: Bağkur İle İlgili Sorular  (Okunma sayısı 5329 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Bağkur İle İlgili Sorular
« : Haziran 05, 2008, 09:08:21 ÖS »
Ziyaretçi defterine yazılan bir sorunun cevabı ile ilgili olarak Eskişehir Ziraat odasının yayınladığı bir genelge mevcut bu adresten primlerden yararlanıp yaralanamayacağınızı öğrenebilirsiniz...

Adres> http://www.ezo.org.tr/Genelgeler.aspx?Yil=2007&GenelgeID=49

İyi günler diliyorum...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı teknik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sgk
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2008, 10:23:52 ÖÖ »
bu mesaj aydın bollukçu tarafından kaldırılmıştır.

Çevrimdışı mehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lütfen Bilgi Verin...
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2009, 03:54:57 ÖS »
Merhabalar...Tekrar dan siteye emeği geçen herkese teşekkürler...Benim sorum şu olcaktı babam 1986 senesinde tarım bağkuruna kaydını yaptıryor ve 8 ay gibi kısa bir süre yatıryor ve daha sonra iş kazası nedeni ile vefat ediyor.Bizimde bağkur başlangıcı olduğu ve 8 ay yatırdığını 2008 yılında  öğreniyoruz.Anneme o zamanlar yani 1986 senesinde emekli olabileceğine dair herhalde bazı bilgiler,evraklar gönderiliyo ama tek başına olduğu için fazla ilgilenemiyor hatta bir kere bağkura gidiyor orada bulunan dilim varmıyo ama özür dileyerek terbiyesiz bi memur şöyle bi cevap veriyo \\\'\\\'Hadi hadi kocan öldü sende para peşine mi düştün.\\\'\\\'diyor annem ondan sonra hiç ilgilenmiyor şimdi benim size sorum annemin emekli olma ihtimali varmı varsa ne gibi işlemler yapmalıyız..Teşekkürler..

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Lütfen Bilgi Verin...
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2009, 07:58:46 ÖS »
Selamlar...

Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ediyoruz.Annenizin emekliliği için vefat eden babanızın 900 günlük prim gün sayısını doldurmuş olması gerekiyor.Bu durum da babanızı için askerlik borçlandırması yaptırmanız en mantılısı olacaktır.Böylece 900 günlük prim gün sayısını doldurarak, annenizin emekli olmasını sağlayabilirsiniz...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Gündoğdu

• Ziyaretçi
Ynt: Bağkur İle İlgili Sorular
« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2013, 10:00:34 ÖS »
05-02-1963 dogumluyum. 1988 Bağkur a girişim var 2008 e kadar vergi mükellefi pirimi yatırdım. 2008 de vergiyi terketim fakat ticaret oda kaydı devam etmekteydi bunun uzerine primlerimi yatırdım bugune kadar ve 9000 günümü doldurdum. Emekli müracaatımı yaptım olamıyorsun diyorlar. ne yapmak gerekiyor acaba aydınlatırsanız sevinirim tşkrler şimdiden