Gönderen Konu: Hakkınmda verilen borç cezası  (Okunma sayısı 4031 defa)

Çevrimdışı hsn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Hakkınmda verilen borç cezası
« : Şubat 20, 2012, 07:11:56 ÖS »
hakkımda 2 . alanya asliye hukuk mahkemesinde 16.12.2011 de
 25bin tl borc kararı verilmiş. Ancak ben e devlet şifresi aldıktan sonra
böyle bir davanın varlıgından haberım oldu.Bu durumda temyiz süresini de kaçırmış oldum.
Bu arada bu rakam senetli sözleşmeli bir rakam da degil.

Bir yabancı müşterimin bir arsa almasına yardım etmek amaclı bir baska bir emlakcıya gıtmesine aracılık ettım.
Müşterimin parayı eliyle getirememesinden dolayı benım banka hesaplarım aracılıgıyla ulkeye soktugunu belirteyim.
O parayı daha sonra alıp kendısıne verdım ve o da dıger emlakcıya kapora olarak bu parayı verdi.
ancak bir yıl gıbı bır zaman ıcerısınde paranın kalanını ödemeyıp kaporanın ıadesını ıstedı
emlakcı da bunun mumkun olmayacagını soyleyerek reddettı. Bahsettıgım olay 2005-2006 yıllarında olan bır olaydır.
Bende buna karsılık baska yapacagı yatırımlarda kendı payıma dusen komısyonu almayarak kendısının zararını
en azından bır sekılde azaltmıs olabılecegımı soyledım.Söz konusu olayda benım herhangı bir kazancım olmamıstır.

Ancak benım bu mahkemeden ve karardan haberım ocak 2012 de oldu.

Bu durumda ne yapabilirim.

Çevrimdışı Av. Aysun Delikanlı

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: Hakkınmda verilen borç cezası
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2012, 08:09:20 ÖS »
Öncelikle mahkeme kalemine gidip gerekçeli kararın kime ve hangi adrese tebliğ edildiğini öğrenin, eğer tebliğ edilen adres resmi ikamet adresiniz ise ve siz adresiniz değiştiği halde nüfus müdürlüğüne bildirmemişseniz bu aşamada kesinleşen karara yapabileceğiniz birşey yok. Ancak tebligat usulsüzce sizin yasal olmayan bir adresinize yahut bir başkasına yapılmış ise kararı veren mahkemeye eski hale iade dilekçesi vererek kararın temyizini talep edebilirsiniz.