Gönderen Konu: Nitelikli Dolandırıcılık ve Sahtecilik  (Okunma sayısı 5902 defa)

Çevrimdışı m.k.t

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Nitelikli Dolandırıcılık ve Sahtecilik
« : Aralık 19, 2011, 10:03:50 ÖÖ »
Hukukcu arkadaşlara Merhabalar, yardımcı olmanızı ve sorularıma yanıt verebilirseniz sevinirim,
nüfus cüzdan talep formu ile muhtara giden bir kişi kendi fotoğrafını vererek, kimlik bilgileri bana ait olan bir belgeyi muhtardan alarak Nüfus Müdürlüğüne gidiyor ve oradan da yine üzerinde kendi fotoğrafı olan,T.C. Kimlik Numarası bana ait olan ve nüfus cüzdanı üzerinde kendi fotoğrafı olan fakat tüm kimlik bilgileri bana ait olan bir orjinal kimlik alıyor, daha sonra bir bankadan 13500 Tl, diğer bir bankadan 8000 Tl, maaşımdan 1000 Tl para alıyor, nüfus cüzdanı 14/10/2010 tarihinde alıyor ve maaşımdan çekildikten sonra gelişen olaylar sonucu   26/10/2010 tarihinden başlayarak suç duyurusunda bulundum daha sonraki kamera kayıtları ve imza sirkülerinden bu kişinin en az 10 - 15 yıldır görüşmediğimiz ve konuşmadığımız benimle aynı ismi taşıyan akrabam tarafından  yapıldığını tespit ettik, bu kişi buna benzer suçları defalarca işlediğini daha öncelerden duymuştuk, ben suç duyurusunda bulunmadan birkaç gün önce başka bir suçtan yakalanmış ve Kapalı ceza evinde olduğunu öğrendik ve yaklaşık  5 veya 6 ay sonra bu kişi toplamda 6 yıl 8 ay ceza ve 36000 Tl gibi bir para cezası aldı, fakat, yargıtaydan onama/kesinleşme kararı gelmeden önce bu kişinin serbest bırakıldığını daha sonraki dolandırıcılık ve sahtekarlık olaylarının devam etmesi sonucu öğrendim, bu kişinin yine farklı illerde yaptığı dolandırıcılıklardan  peyderpey haberim olmakta ve suç duyurularında bulunmaktayım,başka bir ilde bir işyerinden 10000Tl, diğer birinden 6000Tl ve başka bir işyerinden 4000Tl alışveriş yaptığını bu işyerlerinin çalıştığım kurumu aramaları sonucu öğrendim,yine bu kişi benim kimlik bilgilerimle sağlık hizmeti almakta ve tedavi olmakta ve borçları bana kalmakta, eczaneden ilaç almak isterken bir sürü borç bana çıkmakta,  ayrıca bu kişinin e-devlet şifresimi aldığını öğrendim, e-devlet şifremi aldıktan sonra, bana açılan icra dosyalarını gördüm, bunlarla ilgili olarak icra dosyalarının açıldığı mahkemelere konuya taraf kişinin ben olmadığımı imzaların benim tarafımdan atılmadığını, konuya taraf kişinin benim kimlik bilgilerimi kullanarak  sahtekarlık ve dolandırıcılık yapan  o kişinin olduğunu ve 2. ağır cezadan aldığı cezayı, savcının iddianamesini gönderdim ve isim değişikliği yaptığımı beyan ettim, fakat bir tanesinden  benim icra itirazıma red cevabı ve takibine devamına diye bir yazı geldi evime, en kısa sürede borçları ödememi istiyorlar,  isim değişikliği yaptırdım yaklaşık 20 gün önce, açılan bir icra davasında ise bu kişi benim kimlik bilgilerimi kullanmakla beraber, benim çalıştığım kurumun adını vermiş ve kendisi benmiş gibi hareket ederek, birilerine kefil olmuş ve  insanları kandırmaya, aldatmaya ve dolandırmaya devam ediyor,artık gerçekten sabrım kalmadı, insan akrabalarını seçemiyor ki  benim akrabam bu olsun bu olmasın diyebilsin, icra davaları ile ilgili olarak ne yapmalıyım, hepsine de itiraz ettim  ve avukatlarını arayarak durumu ve başıma gelen olayları anlattım, başka ne yapmalıyım, daha anlatamayacağım bu kişinin benim kimlik bilgilerimi kullanarak işlediği bir sürü suç var,yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla..

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: Nitelikli Dolandırıcılık ve Sahtecilik
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2011, 12:45:09 ÖS »
Merhaba;

Öncelikli bağlı bulunduğunuz yerdeki hukuk mahkemelerinde sahte kimlik ve vergi numarası ile ilgili işlemlerin önlenmesi için karar alıp, gazetede ilan verilmesi gerekmektedir. Bunun üzerine gerekli evrakları vemahkeme kararlarını Nufüs Müdürlüğü'ne, Gelir İdaresi Başkanlı'ğına tedbir konulması için başvuruda bulunmanız gerekiyor. Saygılar...

Not: Fahiş bir hata var ise moderatör arkadaşlar düzeltme yapacaklardır.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11