Gönderen Konu: İşten Çıkarıldım Haklarım Nelerdir?  (Okunma sayısı 2291 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
İşten Çıkarıldım Haklarım Nelerdir?
« : Temmuz 29, 2010, 05:44:22 ÖS »
E-mail Yoluyla Gelen Sorular...

SORU:
öncelikle selamlar saygilar  sizden ricam beni bu konuda aydınlatırsanız,çok sevinirim.efendim ben çok madur durumdayim konuyu size söyle izah edeyim. Ben villa,bahce bakım isleriyle ugrasan biriyim,patronum beni  isten cikardı yazili beyanda bulunmadan sadece iflas ettim deyip kendine is ara dedi  toplam calisma sürem 17ay.20 gün kendisine  haklarimi ver dedigimde  yok dedi kendine göre mazeret uydurdu kendisi tibbi medikal isi yapmaktaydı sirketi üzerinden beni sigortali gösterdi tarim sigortası yapmadı ve asgari gecim indirimimi  calistigim süre boyunca ödemedi,senelik izinde kullanmadim parasinida ödemedi,ne ihbar ne kidem tazminatimi vermedi.suan isten sigortami durduralı 6 ay oldu fakat bana hiçbir sekilde cikis islemi ve imza attirmadi sadece sigortamı durdurdu ben simdi çok kötü bir durumda kaldim sehir merkezinden uzakta kırsal kesimde oturmaktayım  mecburiyetten baska bi iste bulamadigim için hala isverenimin bahcesinde oturmaktayım evliyim ilk okula giden birde olum var isverenimin hanimi sürekli baski yapiyor cikin gidin bahcemizden diyip duruyor hiçbir hakkimi alamadigim için çok zor durumda kaldim  ben bu calistigim süre boyunca 17ay 20 gün hangi haklara sahibim ihbar tazminatı,kıdem tazminatı,asgeri gecim indirimi,ve senelik izin paramı hak edebiliyormuyum. ne yapmam gerek  lütfen beni bu konuda aydinlatirsaniz çok sevinirim simdiden çok tesekkürederim
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11