Gönderen Konu: sigortasız çalışılan süre  (Okunma sayısı 2692 defa)

Çevrimdışı pınar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sigortasız çalışılan süre
« : Şubat 22, 2009, 07:36:55 ÖS »
02.04.2001 tarihinde girdiğim işyerimden 8 sene sonra işten çıkarılmak üzereyim.sigortam işe girişimden 4 ay sonra ancak yapıldı.şimdi kıdem tazminatım hesaplanırken bu süre içinde hakkımı almak istiyorum.elimde o döneme ait kendi el yazımla doldurulmuş çeşitli evraklar var beyanname vs.gibi.eğer dava açarsam hizmet süremi ispat edebilirmiyim bu yöntemle?zamanaşımına uğramış olabilirmi yoksa bilgilerinizi rica ediyorum.saygılar.

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:sigortasız çalışılan süre
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2009, 10:09:15 ÖS »
Selamlar...

Hakkınızı elde etmenin iki yolu var.

- Bulunduğunuz işyerinin bağlı olduğu SSK İl Müdürlüğü\\\'ne bir şikayet dilekçesi ile başvurabilirsiniz.

-Ya da hizmet tespit davası davası açabilirsiniz.Zira, elinizde yazılı delillerinizin olduğunu da beyan etmişsiniz.

Ayrıca, hizmet tespit davalarında hak düşürücü süre uygulanmaktadır ve süresi 5 yıldır.Sürenin başlangıcı, ilgili işyeriyleilişkinin kesildiği tarihi izleyen yılınbaşıdır.
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı pınar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:sigortasız çalışılan süre
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2009, 10:29:52 ÖS »
cvp için teşekkür ediyorum.ilk girişimin üzerinden sekiz sene geçtiği için zamanaşımına girdiğini düşünmüştüm fakat hala hakkım geçerli sanırım.tekrar teşekkürler