Gönderen Konu: Suç duyurusunda bulunma hakkında bilgi.  (Okunma sayısı 3043 defa)

Çevrimdışı Ahmet Kamış

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Suç duyurusunda bulunma hakkında bilgi.
« : Mart 07, 2011, 08:55:15 ÖS »
Merhabalar,
Ben öğrenciyim, geçimimi kendim sağlamak için websitelerim var ve bazı firmaların reklamlarını yayınlıyorum. Bayağı bir süre önce yine bir firmaya ait reklamları yayınladım ve toplamda 7 ödeme aldım. Son ödeme de meblağ diğerlerine göre biraz yüksekti ve benimle birlikte bir çok webmaster\\\'ın ödemesini yapmadılar. Siteleri hala açık durumda ve Mayıs 2010 dan beri ödeme yapmıyorlar. Neredeyse 1 yıl olacak. Siteye hala girebiliyorum ve kazancımı görebiliyorum. Şimdi ben bu firma hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorum.

Fakat olur ya dava benim aleyhime sonuçlanır ise benim bir kaybım olur mu ?
Dava açabilmek için para ödemeli miyim?
Bu konu da ne gibi deliller ile savcılığa gidebilirim ?

Ve benim bilmediğim hususlar var ise paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cvp:Suç duyurusunda bulunma hakkında bilgi.
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2011, 09:27:45 ÖS »
Selamlar...

Bu aslında siz ve reklam içeriğini yayınlatan site arasında kurulmuş bir akit olarak kabul etmek gerekebilir.Çünkü siz ilgili sitenin reklamlarını yayınlamayı taahhüt ederken karşı tarafta size ödeme yapacağını taahhüt eder.İlgili reklam içeriğini yayınlamadan önce kullanım koşulları ve sözleşme içeriğini onaylayarak  karşı taraftan kod alıp yayına veriyorsunuz. Bu durumda bir alacak ilişkisinin doğduğundan söz etmek gerekir. Sözleşmeye istinaden bir alacak davasına konu edebilirsiniz.Savcılık boyutunda da sizi zarara uğratmış ve sözleşmedeki taahhütleri yerine getirmemiş olması gerekmektedir.

Ayrıca, masrafla ilgili bilgi vermemiz imkansızdır.Bu konu tamamen görüşeceğiniz ve destek alacağınız vekille alakalıdır.Saygılar...