Gönderen Konu: Eşimden Ayrılmak İstiyorum...  (Okunma sayısı 6676 defa)

Çevrimdışı Cengizhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eşimden Ayrılmak İstiyorum...
« : Eylül 15, 2009, 09:02:46 ÖS »
Sevgili Arkadaşlar;
13 Sene önce eşimle Severek, isteyerek evlendik. Bu evlilikten 2 tane güzel kızımız oldu. Tabi küçük yaşta evlendiğimiz için bir sürüde problemlerimiz oldu. Büyük kavgalar ettik, maddi manevi sıkıntılar çektik. Herşeye rağmen bugünlere gelebildik. Bundan 4,5 ay önce eşim ailesine iyi davranmadığımı, onlara hoşgeldiniz, nasılsınız demekten başka sohbet etmediğimi öne sürerek benden boşanmak istediğini söyledi. Bende olmaz dedim, tartıştık ama konuyu kapattık. İzin dönemi geldi ve izin tarihi belli oldu. Bu seferde eşimin bir akrabasının düğünü olduğunu benimde bu tarihte bilerek izin aldığımı öne sürerek tekrar benden boşanmak istediğini söyledi. Ben yine kabul etmedim ama bu süreçte kendisiylede fazla alakadar olmadım, kısaca uzak durmaya çalıştım. Sonuçta biz tatile gittik ve tatilde eşim bu seferde kendisiyle ilgilenmediğimi öne sürerek boşanma isteğini yeniledi ve bu sefer bende kabul ettim nasıl istiyorsan git dilekçeni ver dedim. Tatilden döndükten sonra anlaştık çocukları o istedi ve boşanma kararımızla ilgili bir protokol hazırlayıp imzaladık. Bu süreçte evi terk etti ve ailesinin yanına gitti. Gitmeden bu evden çıkarsan dönemezsin dedim, oda dönmek için gitmiyorum dedi ve ertesi sabah geri döndü. Kısa bir süre sonra kendisi boşanmaktan vazgeçtiğini söyleyerek dilekçeyi benim vermemi istedi. Onada tamam dedim. Dilekçemi de hazırladım ve mahkemeye sunmaya karar verdim. Dileçemi eline aldı ve yırttı. Şimdi boşanmayı istemiyor. Ama ben o kadar yıprandım ki ve o kadar ağır geldiki boşanma isteği artık ben boşanmak istiyorum. Lütfen bu konuda ne yapabileceğimi örnekleriyle açıklarsanız çok sevinirim. İnanın artık yoruldum. Ortada cidden bir sebeb yokken eşimin benden boşanmak istemesi beni psikolojik olarak yıktı. Tamam belki sevgi hala var ama ne birbirimize nede evliliğimize ikimizinde saygısı kalmadı. Ben artık kesin kararımı verdim ve boşanmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden çokkk teşekkürler...

Çevrimdışı kocaelihukuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:Eşimden Ayrılmak İstiyorum...
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2009, 03:18:35 ÖS »
Sayın Cengiz Bey
   Karşı tarafın dilekçeyi size verdirmek istemesinin sebebi davayı sizin açmanız bir oyun olabilir eger çok boşanmak istiyorsa bırakın o dilekçeyi versin siz de davayı kabul edersiniz .Dava çabucak sonuçlanır.Boşanma konusunda da sebeb olsa olsa evlilik birliğinin temelinden sarsılması olacaktır.Bu çeşit davalar d açok uzun sürer. EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELİNDEN SARSILDIGINI İSPAT ETMEK ZORUNDA KALACAKSINIZ.ki bence evlilik birliğini temelinden sarsan bi olay yok. taraflar birbirlerinin sevmeden yada baska beklentiler içinde evliliği gerçekleştirmişler.Bu boşanma sebebi de değil DAVA NIZ 3 yıl sürer hala ortak haayt kuramazsanız hakim boşar. Fakat bu süre zarfın d aakrşı taraf sizden tedbir nafakasını sürekli oalrak alacaktır. Bunu d aunutmayın bence eşiniz eve gelmiyorsa terk sebebiyle boşanam davası açmaya bakın yada sizi aldatıyorsa vb. hallaer var mı ona bakın kısacası medeni kaunudaki diğer boşanam sebeblerine dayanabilir misiniz onu araştırın yoksa işiniz zor. çok geçmiş olsun