Gönderen Konu: İPOTEK BORCU  (Okunma sayısı 4391 defa)

Çevrimdışı GİZEM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İPOTEK BORCU
« : Aralık 09, 2009, 10:44:08 ÖS »
selamlar bir sorum olacak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
ipotekli bir ev satın aldım aldığım kişi banka borcunu ben odeyeceğim dedi ancak ödememiş bugün bankadan bir ihtar geldi ve ev satışa çıkılcakmış 7 gün içinde yanlız evi satın aldığım kişinin kredi kartı borçlarıda varmış benim öğrenmek istedğim şudur banka evi sattığı zaman bankaya olan borçalra para yetmezse üzeri benden talep edilirmi banka tarafından

Çevrimdışı zeynep

• Aktif Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cvp:İPOTEK BORCU
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2009, 01:27:21 ÖÖ »
Selamlar...

Pek tabi ev satışı gerçekleştikten sonra kefil olduğunuz dosya borcu karşılamazsa evin satışından elde edilen miktardan mahsup edilerek icra takibine sizden ve borçludan tahsil etmeye devam edilecektir.

Çevrimdışı GİZEM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:İPOTEK BORCU
« Yanıtla #2 : Aralık 10, 2009, 09:03:23 ÖS »
TŞKLER ZEYNEP HANIM ANCAK  BEN EVİ ALIRKEN İPTEKLİ ALDIM SADECE SATIN ALDIĞIM KİŞİNİN BORÇALRINA KEFİL OLMADIMKİ.ANCAK BU KİŞYE BANKA KONUT KREDİSİ VERİRKEN GENEL KREDİ SÖZLEŞMESİ İMZALATIRKEN İÇİNDE KRADİ KARTI BORCUDA VARMIŞ BEN BUNU NERDEN BİLİRDİM ŞİMDİ 85000 TL EVİN İPTOEĞİ İÇİN 25000 TLDE KREDİ KARTI İÇİN İHTAR ÇEKİLMİŞ BANADA VE EV SATILMASA BİLE EN FAZLA 80000 TL EDER KARŞILAMAZ BU BORCU ÜSTÜ BENDEN NİYE TALEP EDİLSİN AKLIM KESMİYOR BUNU