Gönderen Konu: Firmaya Açılan Tespit Davasının Sonucu  (Okunma sayısı 2864 defa)

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Firmaya Açılan Tespit Davasının Sonucu
« : Ocak 03, 2011, 11:29:20 ÖS »
E-mail Yoluyla Gelen Sorular...

SORU:

xxxxxxxxxxxxx bayisi ile 29.12.2006 tarihinde yaptığımız sözleşmede işin 45 gün içinde bitirileceği belirtilmiştir.Ancak geçen sürede işi tamamlamadığı gibi yapılan duvar kaplama taşlarının ayıplı mal kabul edilecek şekilde yerlerinden döküldüğü görülmüştür.Buna istinaden firmaya PTT kanalıyla 05.06.2008 tarihinde  işin tamamlanması,ayıplı malın yenilenmesi,faturamın  ve Garanti Belgemin verimesi için taahhütlü olarak ihbarda bulundum.Cevap alamayınca 18.07.2008 Tarihinde Tüketici Mahkemesi sıfatıyla  Asliye Hukuk Mahkemesinde Ayıplı mal ve hizmetin tazmini için dava açtım.Davanın devam eden 5 duruşmasına Davalı katılmadı.19.06.2009 tarihinde keşif yapılacak.Benim öğrenmek istediklerim.
1-Davayı kazanamama gibi bir durumum sözkonusumu.
2-xxxxxxxxxxxx bayii davanın devam eden bölümünde bayiliği kapatıp yerine mutfak mobilyaları imalatı yapan başka bir firma açtı.Bu durumda garanti belgemi ve Faturamı nasıl alabilirim.
  3-Amerikan siding ana bayii adına garanti belgemin temini için mahkemeden karar çıkarabilirmiyim.
  Yukarıda belirttiğim konularda yardımlarınızı rica ederim.

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Firmaya Açılan Tespit Davasının Sonucu
« Yanıtla #1 : Ocak 04, 2011, 10:38:54 ÖS »
1- İlgili tespit davasında önceden kesin hüküm vermek imknasızdır.Çünkü genelde bu durumlar iş bilirkişiye kalmaktadır(Olumlu yada olumsuz tespiti gibi).

2-3 İlgili Firmaya gönderilmek üzere mahkeme kanalıyla müzekkere yazdırabilirsiniz.Tabi şiketin nev\\\'i değişmişse şirket tamamen taşınıp; yerine başka bir şirket kurulmuşsa biraz işiniz zor gibi.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11