Gönderen Konu: Anlaşmalı Boşanma ve Şartları  (Okunma sayısı 2645 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Anlaşmalı Boşanma ve Şartları
« : Şubat 03, 2009, 09:45:25 ÖS »
E-mail yoluyla gelen sorular...

Soru:

Alıntı
merhaba ben 05 04 2008 tarihinde evlendim. ............... belediyede sözleşmeli çalışıyorum. eşimle 02 12 2008 tarihinde tartışma sonucu kendisini dövdüm ve kendiside ben sabah işe gittikten sonra darp raporu almış ve hakkımda suç duyurusunda bulunmuş ve ...... annesinin evine gitti. 2 günsonrada karkoldan çağırdılar bende kendisini dövmediğimi söyledim. eşim bana çok sefer anlaþmalı ayrılalım dedi ama ben onu gerçekten çok seviyorum. 29 12 2008 tarihinde ........dan bir avukat tutmuş ve bana mahkeme kaydı geldi 02 04 2009 tarihinde mahkememiz var 10000 tl maddi 10000 tl manevi tazminat ve ayda 500 tl nafaka istemiş.araya herkesi koydum fakat işe yaramadı. 18 01 2009 tarihinde bende ....... gittim hem eşim için hemde kayınvalide için alyans aldım onlarda burda kal dediler. bende tamam dedim anlaştık. barıştık diye ......... döndüm 2 gün sonra vazgeçtik dediler bana sen git avukata anlaşmalı boþanmayı kabul et dediler. bende biz 1yılı doldurmadık anlaşmalı ayrılamayız dedim. ayrıca boşanmak istemiyorum eşimi gerçekten çok seviyorum. eşim telefonları kapatmış. ne yapabilirim saygılar.

Cevap:

Anlaşmalı boşanma durumlarında

En az 1 yıl evli kalmak gerekir.

Diğer eşin anlaşmalı boşanmaya razı olması

Maddi konuda ve çocuk varsa, çocuğun velayeti konusunda anlaşılmış olması

Eşlerin anlaşmalı bpşnamaya hiçbir baskı altında kalmadan karar vermiş olması gerekir.

Anlaşmalı boşanmayı sizin şartlarınızı anlattığınız kadarıyla sağlamıyor.

Bunun yanında dikkat edilmesi gereken barışmadan önce yapılmış kavga(dayak yada herhangi bir anlaşmazlık) affedilmiş sayılır.Yani boşanma davasında aftan sonra dayak artık boşanma sebebi olarak  ileri sürülemeyecektir.

Boşanma davası açıldıktan sonra bu ayrıntılar dikkate alınırsa, boşanma reddedilecektir diye düşünüyorum.
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11