Gönderen Konu: işgal edilen dairenin tahliyesi  (Okunma sayısı 4365 defa)

Çevrimdışı muammer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
işgal edilen dairenin tahliyesi
« : Ağustos 31, 2009, 07:48:16 ÖS »
dostlar bir sorunum var. ayrıldığım eşimden istanbul da kalan dairemi birilerinin işgal edip sahiplenmeye çalıştığını duydum.ben izmirde yaşıyorum .tapu benim adıma
 neyapmalıyım.lütfen bana yol gösterin emekliyim av. tutacak gücüm de yok. üniversitede çocuk okutuyorum.

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:işgal edilen dairenin tahliyesi
« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2009, 04:01:02 ÖÖ »
Selamlar...

Sorudan anlaşıldığı kadarıyla 6570 Sayılı Yasanın 12. maddesi gereği fuzuli işgal var gibi görünse de aslında mülkiyet hakkına dayanan haksız elatma söz konusudur.Fuzuli işgal davası için arada bir kira sözleşmesinin olması gerekmektedir.Sorudan da anlaşıldığı üzere herhangi bir kira ilişkisi bulunmamaktadır.Bu yüzden de Sulh Hukuk Mahkemesi\\\'nde mülkiyet hakkına dayanan  el atmanın önlenmesi davası açılmalıdır.Ayrıca, dava açıldıktan ve sonuçlanıncaya kadar ki süreçte ecrimisil tazminatı dahi talep edebilirsiniz.

Not: Her ne kadar Avukat tutma konusunda çekinceleriniz olsa da bu dava uzmanlık gerektirecek bir davadır.Kolay gelsin.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı muammer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:işgal edilen dairenin tahliyesi
« Yanıtla #2 : Eylül 01, 2009, 05:50:03 ÖS »
ilginize çok teşekkür ederim. ağzınıza dilinize sağlık. gerekeni yapmaya çalışacağm.