Gönderen Konu: Ziyaretçi Defterine Yazılan Bir Soru...  (Okunma sayısı 4037 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ziyaretçi Defterine Yazılan Bir Soru...
« : Mayıs 27, 2008, 05:37:56 ÖS »
Aylin Hanım\\\'ın ziyaretçi defterine yazdığı soruyu bu kısma taşıyor ve  tartışmaya açıyoruz...

Alıntı
mrb bizim bir ev var.dedemin yıllar önce bize bahçesinde geçin yaptırın oturun dediğ. ama tapusuna bakmamış annem babam. oturmuşlar. sonra taşındık,ama kirasını almışlar. yıllar sonra dava açılmış bize sebep o arsa sizin değil.ve arsa satılmış bi beye.bize onu haber veriyolar anca. soru şu önce bizim hakkımız değil mi satılacağını bilmek ve gecekondu yasası var mı. gecekondu sahipleri ortada mı kalıyor.onlara bir olanak yok mu.aslında bu arsa bir kadına dedesnin dedesinden kalmış.bu kadına ulaşılmış ve satışa sunulmuş bakın benim emailime yazsanız ordan da görüşebilirim.
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı aylin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:Ziyaretçi Defterine Yazılan Bir Soru...
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2008, 02:20:34 ÖS »
AYRI BİR SAYFA AÇTIĞINIZ İÇİN DE TEŞEKKÜR EDERİM.YARDIMINIZ DOKUNACAK,İNANIYORUM.daha güzel ayrıntılı dürüst bir şekilde yazıcam,görüşürüz yarın öbürgün. İYİ GÜNLER  ..

Çevrimdışı aylin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:Ziyaretçi Defterine Yazılan Bir Soru...
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2008, 02:10:26 ÖS »
mrb .sorum şu tarla tapulu araziye bir ev yapılmış olsa yıllar önce ve bu arazi de başkasının çıksa yıllar sonra,bu evi yıktırma hakkı hala oluyor
mu??yoksa bu arazi otomatik olarak zaman aşımıyla devlete mi kalıyor ??? yani bu evi kurmuş olan kişi yıllar sonra gelen bu arsanın sahibi var haberi üzerine önceden nerdeydi diyebilir mi ve tarla tapulu evler niye verilir insanlara. Madem ilerde böyle bir problem çıkabilir niye insanlara bu problemli tapu türü olan tarla tapulu ev veriliyor??CEVAPLAR MISINIZ SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR BİR HUKUKÇU OLARAK?? BEKLİYORUM .TŞK .(BURSA ,26,AYLİN)