Gönderen Konu: Türk adaleti böyle yargılama görmedi.  (Okunma sayısı 12863 defa)

feryad

• Ziyaretçi
Cvp:Türk adaleti böyle yargılama görmedi.
« Yanıtla #15 : Eylül 12, 2010, 06:20:05 ÖS »
Yorum admin tarafından kaldırılmıştır.Hukukevi yönetimi...

Çevrimdışı avukatsinem

• Yeni Üye
  • *
  • adaletin olmadığı bir ülkede hukuk okumak zordur
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Öğrencisiyim
« Yanıtla #16 : Eylül 13, 2010, 08:49:30 ÖÖ »
Selamlar;

Yargı bağımsızlığı sizlere ömür...Bundan sonra kuvvetler ayrılığı değil kuvvetler birliği konuşacaktır.Yasama,yürütme,YARGI birbirine bağımlı hale gelecektir.Benim ise vicdanım rahat...

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Eylül 13, 2010, 01:10:23 ÖS »
Selamlar...

Bu konuda tek bir kelime bile etmek istemiyorum.Çıkarların dünyasında boğulan yine bizim yargısal sistemimiz oldu.Aynı şekilde size katılıyorum benim vicdanım rahat en azından ne düşündüğümü biliyorum...

Çevrimdışı avukatsinem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Eylül 14, 2010, 10:36:44 ÖÖ »
Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk

20 Ekim 1927

NOT: Ne mutlu Türküm diyene...

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Eylül 14, 2010, 08:46:29 ÖS »
Şu an bu sözlere sadık kalamadığımız için utanıyorum sadece utanıyorum...Diyecek başka birşey var mı?

Çevrimdışı avukatsinem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Eylül 15, 2010, 10:31:31 ÖÖ »
Sizler,yani yeni Türkiye\\\'nin genç evlatları!Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz...Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler,asla ve asla yorulmazlar.Türk gençliği gayeye,bizim yüksek idealimize durmadan,yorulmadan ilerleyecektir...M.Kemal ATATÜRK

NOT:Başbakanımzın deyimiyle(!)  \\\'Durmak yok yola devam...\\\'