Gönderen Konu: Evde Çalışmak mı Yoksa Dersi Takip Etmek mi?  (Okunma sayısı 18366 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Evde Çalışmak mı Yoksa Dersi Takip Etmek mi?
« Yanıtla #15 : Eylül 19, 2008, 06:13:45 ÖS »
Yeni bir hukuk öğrencisi arkadaşımıza yardımcı olduysak ne mutlu bize...

Hukukevi.net ailesine hoşgedin...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı figen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Aralık 06, 2008, 08:29:13 ÖS »
Tabiki de dersi takip etmek arkadaşlar.Ama tabi şöle düşünelim ezber kuvvetli ise 15 günlük düzenli çalışma size okulu zorlayarak bitirtebilir..

Çevrimdışı Oğuzhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Aralık 22, 2008, 08:37:19 ÖS »
Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Okulum Konya\\\'da ben ise okulun ilk gününden beri Eskişehir\\\'deyim, yalnız sınavlarda Konya\\\'ya gidiyorum. Alttan dersim yok ve ortalama bir hukuk fakültesi öğrencisinin kaznabileceği hukuk nosyonundan daha fazlasını Eskişehir\\\'de kazandığımı düşünüyorum...

Şunu söylemeden geçemeyecğeim. Bu şekilde bir hukuk fakültesi mezunu olmak tamamen benim tercihlerim ve hayat şekillendirmelerimle ilgili. Kesinlikle kimseye bu yönde bir tavsiye yahut yönlendirme vermiyorum. Bu da bilgilerinize...

Çevrimdışı gzd

• Moderator
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Aralık 23, 2008, 01:35:04 ÖÖ »
Bu şekilde okula devam ederken de günlük çalışmayı ihmal etmemişsinizdir sanırım değil mi?
\\\\\\\"Hukukun kuvvetinin azaldığı yerde, kuvvetlinin hukuku geçerli olmaya başlar.\\\\\\\"
MAURICE DUEVERGER

Çevrimdışı Oğuzhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Aralık 23, 2008, 04:04:40 ÖÖ »
İlk yıl ettim, şans eseri alttansızdım. 2. yıl ilk dönemde günlük çalıştım prtalama notlar aldım, ikinci dönemde çalışmayı ihmal ettim hem de hiç çalışmadım... Borçlar Genel ve İdare\\\'de tüm çabalarıma rağmen kaldım.(Aslında şu anki krediler geçerli olsaydı ikisini de DD ile geçerdim ya neyse:) ) 3. yıl çalıştım; günü gününe buna rağmen 4 tane büte kaldım. büt gecelreinde nasıl çalıştığımı bir ben bilirim bir de Allah. Şükür ki hem alttanlarımı hem de 3. sınıf derslerinin tamamını verdim. Ve 4. sınıf... Ben daha önce hiçbir seende bu kadar düzenli disiplinli çalışmadım. Değil üni.de ÖSS\\\'ye bile böyle çalışmadım. Alın işte; şimdi miras hukuku çalışmasından kalktım. Saat 4...

Kısaca sadece okula gitmek kesinlikle değil. Ya hiç okula gitmeyeceksin evde düzenli çalışacaksın. Yada okula gideceksin ama ev çalışmalarının da bir köşesinden tutuacaksın. İlk ihtimaldeki kadar olmasa da tekrarını yapacaksın. Gerçekten altından kalkılmıyor.

Çevrimdışı gzd

• Moderator
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Aralık 23, 2008, 11:00:52 ÖS »
Gerçekten ben de 3.sınıfayken en zoru bu derdim ama bu sene bu kadar yükün altında ezilince zoru anladım.
Derslere girilse de girilmese de hukukta düzenli çalışmak şart diye düşünüyorum.
\\\\\\\"Hukukun kuvvetinin azaldığı yerde, kuvvetlinin hukuku geçerli olmaya başlar.\\\\\\\"
MAURICE DUEVERGER

Çevrimdışı azraf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Ocak 17, 2009, 11:59:08 ÖÖ »
Kesınlıkle ders takıp.. hukukta 5. senem olaanca tecrube kazandım. en basıt derste bıle derse gıderek aldıgınız puanla evde calıstıgınız arası cok farkedıyor. ımkanınız varsa kesınlıkle okula gıdın. baNa sımdıkı aklımla 5 sene oncesının verılmesını cok ısterdım.. Cok geç.