Gönderen Konu: En Çok Yalan Söyleten Meslek Hangisi?  (Okunma sayısı 5980 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
En Çok Yalan Söyleten Meslek Hangisi?
« : Ekim 21, 2008, 10:10:49 ÖÖ »
Genel olarak biz hukukçulara hep denir ki; \\\'avukat olma hakim ol hakim!Avukat olup da yalancı mı olucaksın?!\\\' diye bir tabir kullanılır.
Bu tabir geçmişten günümüze söylenegele biz hukukçular üzerinde avukatlığa karşı küçük bir soğutma yaşattı.Ancak, gelin görün ki biraz araştırıldığında bizlerden daha da büyük yalan söyleten meslek grupları da var!

Şimdi tarafsız olarak, sizce en çok yalan söyleten meslek hangisi???
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı Orhan Gemlik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cvp:En Çok Yalan Söyleten Meslek Hangisi?
« Yanıtla #1 : Ekim 21, 2008, 04:24:51 ÖS »
Bana göre en çok yalan söyleten meslekler emlakçılık mesleğidir.

Sebebi ise her zaman evlerinin çok güzel olduğundan bahsederler , ancak ya ev iyi ısıtmıyodur yada biyerlerinde bir şeyi eksiktir:P  (Başıma geldi ondan biliyorum..:unsure: )

Çevrimdışı DİLŞAD

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2008, 05:21:58 ÖS »
Öncelikle merhabalar...Bizler yalan söylemiyoruz, kanuni boşluklardan faydalanıyoruz...Bizler bu imajı kendimize kabul ettirmeye çalışırsak , müvekkiller ya da toplum zaten itibar göstermez.Bütün gün icra arabalarında meslektaşlarımızla akşama kadar dolaşan, buna rağmen ertesi güne hatta 3 gün üstüste hacze çıkan , müvekkile dert anlatamayan ,borçluyla, memurla uğraşan, mahkeme kalemlerinde kimi memurların saygısızlığına uğrayan kimler?
Aile , özel hayat dinlemeden gece yarısı bile arayan müvekkillerin sorununu çözmek için uğraşan kimler?
Ceplerimizde sanki Allah tarafından yollanan bir kasamız olduğunu düşünerek, bizlere dava masrafını bile ödetmeye çalışan müvekkilerle uğraşan kimler?
İşte bu yüzden bu meslek benim için çok onurlu..Çünkü insanüstü bir çaba gösteriyoruz.

\\\'\\\'Görevimizi yaparken “kimseye, ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiç bir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı”

Çevrimdışı zeynep

• Aktif Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2008, 06:50:17 ÖS »
Selamlar...

avukatdilşad hanım\\\'ın verdiği cevaba kesinlikle katılıyorum.Hatta uzun süredir şu cevabı bekliyodum diyebilirm.Değerli meslektaşıma saygılar....

Çevrimdışı DİLŞAD

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2008, 04:23:43 ÖS »
Teşekkür ederim meslektaşım.Bizler kendi değerimizi bilmezsek , vatandaş hiç bilemez.Ben bu meslek için emek veriyorum, karşılığında maddi olarak çok kazandığımdan değil ki zaten kazanamıyoruz...Sizler de biliyorsunuz ki vekalet ücretimizi bile yeri gliyor icraya koymak zorunda kalıyoruz, yani biz aslında çok saygın bir mesleği icra ediyoruz.

Çevrimdışı Özlem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Aralık 26, 2008, 02:03:37 ÖS »
Stajımı yanında yaptığm avukatın bir sözü vardı:\\\'\\\'En büyük düşünmanınız müvekkildir!\\\'\\\' diye.Gerçekten de öyle.Ücretsiz işini yaptırmak isteyenler,ısrarla yasal olmadığını belirttiğim halde davasını almamı isteyenler.Bence en büyük yalancı müvekkiller:) Onlar talep ediyor biz hukuki sınırlar içinde yapmaya çalışıyoruz.Kazanırsak onlar kazanıyor,kaybedersek biz kaybetmiş oluyoruz.Ben yine de mesleğimi çok seviyorum.Her zaman gurur duyuyorum.Kralların bile bir gün avukata ihtiyaçı olacaktır!

Çevrimdışı uğur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ocak 02, 2009, 10:28:53 ÖÖ »
Napolyon en kudretli dönemlerinde ülkesindeki  tum avukatlarin dilini kesmek gerekitigini söylermis.
Ancak iktidardan devirilip sürgüne gönderilince de, ilk istegi, kendisine iyi bir avukat tutulmasimasi olmus.
Evet malesef meslegimiz ve meslektaslarimiz hak ettikleri saygiyi göremiyorlar...