Gönderen Konu: Ayıplı Konut Yerine Mahkemeye Sunulan Emsal Daire  (Okunma sayısı 3852 defa)

Çevrimdışı Cengiz Arslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayıplı Konut Yerine Mahkemeye Sunulan Emsal Daire
« : Kasım 11, 2010, 04:12:17 ÖS »
Merhabalar,

TOKİ den aldığım konut ayıplı olduğundan, misli yenisi ile değişimini isteyerek, Tüketici Mahkemesinde dava açtım.
Dava sürecinde mahkeme, TOKİ den emsal daire bildirmesini istedi. TOKİı, mahkemeye emsal daireyi bildirdi.
Yapılan keşifte hem ayıplı daire hemde TOKİ tarafından bildirilen emsal daire incelendi.
Bilirkişi raporunda,  satılan dairenin ayıplı olduğu ve önerilen emsal daire ile değişiminin uygun olduğu bildirildi.
Keşif sırasında TOKİ nin mahkemeye bildirdiği emsal daire boş ve kullanılmamaktaydı.
Karar celsesi öncesi gördüğüm kadarı ile TOKİ mahkemeye bildirdiği emsal daireyi başkasına satmış!!!
TOKİnin bu hareketi, 14 aydır süren yargılama ve keşif süreçlerini boşa çıkarmış olmuyormu ?
Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim?  TOKİ hakkında ne tür bi suç duyurusunda bulunabilirim?

Lütfen acil yardım bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Ayıplı Konut Yerine Mahkemeye Sunulan Emsal Daire
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2010, 04:59:47 ÖS »
Selamlar...

Eğer emsal daire hakkında ilgili Mahkemece ihtiyati tedbir konulsaydı satışı yasak olabilirdi.Ancak sadece örnek daire olarak bildirilmesi istenmiştir.Bu durumda emsal olan dairenin satışında bir usulsüzlük yoktur.Zira, lehinize verilecek olan karardan sonra TOKİ size uygun ve emsal teşkil eden başka bir daire temin edecektir.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11