Gönderen Konu: ADALET YALANDIR..  (Okunma sayısı 3905 defa)

Çevrimdışı movsar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
ADALET YALANDIR..
« : Kasım 09, 2011, 02:09:17 ÖS »
haksızlığa uğradıysanız kendi imkanlarınızla hakkınızı aldınız aldınız yoksa Dava açıpda Hakime Avukata PARA Tedirtmeyin boşuna....
Avukata vekalet veriliyor ve sonuçta da Avukatlar  PARAYI ve YİYORLAR... onun için boşuna dert edinmeyin..
bu ülkede 90 yıldır bu böyle gelmiş böyle gidiyor..
Türkiyenin en Büyük Zenginleri HUKUKÇULARDIR  ?

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: ADALET YALANDIR..
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2011, 04:10:34 ÖS »
Selamlar...

Hayatınızda bir avukattan hukuki hakkınıza ilişkin alamadığınız sonucu tüm hukukçulara yıkma hakkına haiz değilsiniz.Artık tüm insanlar araştırarak hakkını arama yolunu ve vekalet verme yolunu seçiyor.Pek tabi seçim hakkınız varken bu hakkınızı farklı şekilde ifade etmek saygısızlıktan öte bir şey değildir. Kimliğinizi ve üye bilgileriniz kayıt altındadır. Tüm meslektaşlarımız adına burada sizi kınıyorum ve mesleğimize yakışır bir şekilde bu yazınızı yayından kaldırmıyoruz.

Not   : Ayrıca hakkınız ihlal edilmiş ise avukatlık yasası ortadadır.Baroya şikayet ediniz...
Not2 : İmla hatalarına da ayrıca dikkat ediniz...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı Ersavaş

• Yeni Üye
  • *
  • Ankara Hukuk Öğrencisi
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Öğrencisiyim
« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2011, 06:58:41 ÖS »
Bir yabancı Hukukçu şöyle söyler:"Hukuk, sağlık gibidir. Değerini, kaybedince anlarsın." Yani, hukuk değeri elden gidince anlaşılan bir kıymettir. Hukukun yaptırım gücü olmasa idi bugün bu ülkenin her tarafı yaşanılamayacak tehditler ve risklerle dolu olurdu.

Eğer bir avukatın size yapmaması gereken bir şey yaptığını düşünüyorsanız. Bir anlamda uyması gereken Avukatlık Etiğine uymadığını düşünüyorsanız. Eğer yaptırım gerektirecek bir durum söz konusu ise bunu BARO uygulayacaktır. Aynı şey Bir Hakim veya bir Savcı için de geçerli Bu mevkide ki kişiler eğer Yargı Etiği' ne uymadılar ise yine bu kişiler için de bir takım yaptırımlar söz konusu olabilir. Fakat bir meslek gurubuna dahil olan bir kişiden gördüğünüz bir kötülüğü o meslek gurubunun tüm mensuplarına istihdamlarına isnad etmek ne derece vicdani bir eylemdir. Bu sorunun dürüst bir biçimde yanıtlanması gerekir diye düşünmekteyim.

AÜHF
Öğrencisi...
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2011, 11:55:08 ÖS Gönderen: Ersavaş »
Hukuk, sağlık gibidir. Değerini, kaybedince anlarsın.

Çevrimdışı mennan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2011, 12:17:53 ÖÖ »
merhaba,ben biraz önce üye oldum.
bu ilk okuduğum konu başlığıdır ve ilk yanıtım.
çünkü;arkadaşın dediği sadece kendi yorumudur,üzülerek söylüyorumki malesef buna bende katılıyorum..
yalan ! nedenmi?
şuan davalı olduğum bir davada BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN yetiştirdiği bir avukatın tanımadığı biri
hakkında bu kadar rahat YALAN söylemesi ve İFTİRA atmasını içime sindiremedim sindirememde..
bunu hepinize maal etmek istemem tabiii...
ama bu benim gözümde hepinizi bitirdi..
ben önemlimiyim sanki ne olacakki?
1 kişi 1000 kişidir yerine göre...

Çevrimdışı Av. Aysun Delikanlı

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2011, 04:50:46 ÖS »
Anladığım kadarıyla davalı olduğunuz dosyada avukatın müvekkili savunma amacıyla söylediği sözleri sindiremiyor ve sizi tanımadığından yalan konuştuğunu ve iftira attığını söylüyorsunuz. Ancak dikkatinizi çekmek isterim ki orası mahkeme, ister avukat, isterseniz de siz, haklılığınızı yahut diğer tarafın haksız olduğunu kanıtlama hakkına sahipsiniz. Ayrıca hukukumuzda iddia ve savunma dokunulmazlığı vardır:
    İddia ve savunma dokunulmazlığı
MADDE 128 - (1) Yargı mercileri veya idari makamlar nezdinde yapılan yazılı veya sözlü başvuru, iddia ve savunmalar kapsamında, kişilerle ilgili olarak somut isnadlarda ya da olumsuz değerlendirmelerde bulunulması halinde, ceza verilmez. Ancak, bunun için isnat ve değerlendirmelerin, gerçek ve somut vakıalara dayanması ve uyuşmazlıkla bağlantılı olması gerekir.

Gördüğünüz gibi avukatın söylemleri bu maddeye giriyorsa Onun YALANCI yahut İFTİRACI olduğunu söylemeniz sadece sizin alalade yorumunuz demektir. Avukatın haksız yere sizi suçladığınızı düşünüyorsanız siz de hakkınızı savunun.Ben önemli miyim diyerek baştan vazgeçmişsiniz. Orası mahkeme ve bu hak size verilmiş durumda. Ama o gözünüzden düşen avukatlardan birinin yardımını alın derim ihtiyacınız olabilir.