Gönderen Konu: TAPU SİCİLİNDEKİ DAVA ŞERHİNİN KALDIRILMASI İÇİN..  (Okunma sayısı 9814 defa)

Çevrimdışı Kubilay Kan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Sözkonusu gayrimenkul bir parça fıstıklık. Tapuyu adıma çıkarmak için tapuya gittiğimde üzerinde dava şerhi olduğunu bu nedenle bu şerhi kaldırmadan işlem yapamayacağımı öğrendim. Asliye Hukuk kalemine gidip açılmış davanın mahkemece reddedildiğini öğrendim.Bir dilekçeyle müracaat edip hakime imzalattırmak suretiyle tapudaki şerhi kaldırabileceğimi öğrendim. Bu dilekçeyi nasıl yazmam gerekiyor, ya da buna yönelik bir dilekçe örneği var mıdır?Boşlukları ben doldururum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cvp:TAPU SİCİLİNDEKİ DAVA ŞERHİNİN KALDIRILMASI İÇİN..
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2010, 12:32:55 ÖÖ »
Selamlar...

Dava sonuçlandığına göre mahkemenin bunu kalem vasıtasıyla ilgili tapu dairesine yazacağı bir müzekkereyle kaldırması gerekmektedir.Tapu sahibi ilgili kaleme tapunun kaldırılmasına ilişkin kısa bir dilekçe yazması yeterlidir.Veya siz tapu sahibi olmadan müzekkere masrafı bırakarak ilgili kaleme tapuya müzekkere yazdırmasını isteyebilirsiniz.Saygılar...

Not : Sitede dilekçe yardımı konusunda esnek olamıyoruz üzgünüz...

Çevrimdışı Kubilay Kan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2010, 08:42:19 ÖÖ »
Haberci_06 yazan:
Alıntı
Selamlar...

Dava sonuçlandığına göre mahkemenin bunu kalem vasıtasıyla ilgili tapu dairesine yazacağı bir müzekkereyle kaldırması gerekmektedir.Tapu sahibi ilgili kaleme tapunun kaldırılmasına ilişkin kısa bir dilekçe yazması yeterlidir.Veya siz tapu sahibi olmadan müzekkere masrafı bırakarak ilgili kaleme tapuya müzekkere yazdırmasını isteyebilirsiniz.Saygılar...

Not : Sitede dilekçe yardımı konusunda esnek olamıyoruz üzgünüz...

Dilekçe örnekleri bölümüne bununla ilgili bir dilekçe örneği ekleyemezmisiniz? Çok yardımcı olacaktır.Syg.

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2010, 12:37:23 ÖS »
Selamlar...

ALINTI

Dilekçe örnekleri bölümüne bununla ilgili bir dilekçe örneği ekleyemezmisiniz? Çok yardımcı olacaktır.Syg.

Yukarıdaki talebiniz konusunda yardımcı olamıyoruz.Site üzerinden üyelerin gönermiş olduğu matbu dilekçeler dışında dilekçe talepleri kabul edilmemektedir.Lütfen bu konuda ısrarda bulunmayınız.Zira, ilgili mahkemeye durumu anlatır kısa bir dilekçe vermeniz yeterlidir.Ayrıntılı bir dilekçe yazmınızın lüzumu yoktur.Kalem ilgili yere müzekkere yollayıp, ilgili tapu şerhini kendisi kaldırtmalıdır.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11