Gönderen Konu: alacağı tahsil amacıyla hırsızlıkmı yaptım ben  (Okunma sayısı 2862 defa)

Çevrimdışı polike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
öncelikle vereceğiniz biligi için şimdiden çok teşekkürler. ben 19 yıllık memurum benimde başıma çok acı bir olay geldi sizinle paylaşmak istedim.kardeşimin adına kayıtlı 2009 senesinde aracımı galericiye satması için herhangi bir belge olmaksızın bıraktım galerici de aracımı esnafın birine uzun vadeli satmıştı benimde bu konulardan sonradan heberim oldu 45 gün sonra aracı ben çekici ile kaldırdım . mahkeme aşamasında avukatm da hiç bir şekilde beni savunmadı ve üst mahkemeye itiraz da etmedi ben alacağı tahsil amacıyla hırsızlıktan 50 gün adli para cezası ve hükmün geri bırakılmasına taktiren yer olmadığına karar verdi. mahkeme kararına istinaden memurluk vasfını kaybettiğimden tck 144/1-b den 657.48-5 ve 98- b den memuriyetten men aldım...hangi yolu izlemem lazım şimdiden çok teşekkürler..<br />

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: alacağı tahsil amacıyla hırsızlıkmı yaptım ben
« Yanıtla #1 : Ekim 02, 2011, 02:57:08 ÖS »
Selamlar...

Aracınızı satma konusunda galerici ile aranızda herhangi bir sözleşme varsa ve ilgili sözleşmede taksitle satma imkanı sağladıysanız bu durumda yapacak hiç bir şey yoktur. Ancak peşin satma konusunda açıkça beyanınızı bildirdiyseniz bu durumda galericiye karşı maddi ve manevi tazminat haklarınızı kullanabilirsiniz. Diğer konularda da eğer aracınızı satması için galericiye noter yoluyla satış hakkı vermediyseniz ilgili ceza hükmüne karşı temyiz yolu açıktır (Süresi kaçmadıysa eğer). Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11