Gönderen Konu: Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Eğitim Seminerleri  (Okunma sayısı 3002 defa)

Çevrimdışı Av. Aysun Delikanlı

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Hukukevi
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum

Türkiye Barolar Birliği ile Avrupa Konseyinin ortaklaşa yürüttüğü “Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri Projesi” kapsamında birer günlük eğitim seminerleri düzenlenmektedir.

Barolara kayıtlı avukatlara yönelik seminerlerde, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin (AIHS) temel ilkeleri ve maddeleri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AIHM) mekanizması, Başvuru yöntem ve süreçleri ile AIHM içtihatlarının iç hukukta etkileri tartışılacaktır.

Seminerlerde eğitimci olarak daha önce Avrupa Konseyi uzmanlarından eğitim alan avukatlar bulunacaktır.  Saat 09.30-18.00 arasında düzenlenecek her seminere en fazla 40 avukat kabul edilecek ve katılımcılara Avrupa Konseyi ve Türkiye Barolar Birliği katılım sertifikası verilecektir.

Seminerler, Cumartesi ve Pazar günü (saat 09.30-18.00 arası ) baroların belirleyeceği salonlarda düzenlenecek olup öğle yemeği ve çay-kahve servisi yapılacaktır.

Seminerlere sınırlı sayıda katılımcı kabul edileceği için katılmak isteyen avukatların Barolarına başvurarak önceden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

İstanbul ve İzmir\\\'de düzenlenecek seminerler için aşağıdaki faks numaraları ve e-posta adreslerine da başvuru yapılabilir.

İstanbul Barosu avukatlarının başvuru yapabilecekleri numaralar:
İstanbul Barosu
Nursel Örnek (İdari İşler Bölümü)
Tel: 212-251 63 25 / 130
Fax: 212-245 83 68

İzmir Barosu avukatlarının başvuru yapabilecekleri numaralar:
Temmuz Kurumsal Hizmetler (İlhan Çiftçi)
Tel: 232- 425 04 71
Faks: 232- 425 04 71
E-posta: ilhan@mavipiksel.com

kaynak : www.barobirlik.org.tr