Gönderen Konu: Kullanım Hakkı  (Okunma sayısı 2262 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Kullanım Hakkı
« : Mayıs 01, 2009, 10:58:19 ÖS »
E-mail Yoluyla Gelen Sorular...

ALINTI..................................  işyerim var tapuda 230 m2 yerimiz 150 m2 dükkan ve 80m2önünde kullanım alanımız var ve bu kullanım alanı calışmamıza engel olmayacak ve yan dükkanlarada engel olmayacak şekilde ışık geçirme özelliği olan bir malzeme ile dükkanımızın önündeki tapusu bize ait olan kullanım alanının üzerini kapattırdık ve yan kısımllarına kendi bölgemize bir metre duvar yaptırdık calışırken yan dükkanlara engel ve mani olmamak ve rahatsız etmemek adına ama yan dükkan komşularımız belediyeye şikayette bulunmuşlar belediye imar müdürlüğünden gelen yetkililer yapılan duvarın ve çatının yıkılmasını sözlü olarak istediler bizden lütfen bizi bu konuda aydınlatır bilgilendiriseniz sevinirim gerçekten bu kendi yerimize üserini kapatmamız kanuna aykırımı aykırı ise kanunun hangi madesine aykırı yoksa bilemiyorum lütfen çok acil cevabınızı bekliyorum lütfen ayrıca bu bizim yaptığımız çatı gibi ve hatta diğerleri tamamen kapatmışlar resmen dülkkan yapmışlar ve bu örnekler aynı sanayimizde yüzlerce dükkan kapatmış dükkanlarının önlerini bunların resimlerini çektim belediye yetkililerine gösterdim onlarda bunları biliyoruz onlarda yasaya uygun değil ama oonları şikayet eden yok bizde göz yumuyoruz diyorlar böyle birşey olabilirmi lütfen bilgilendirin bizi lütfenALINTI
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11