Gönderen Konu: Hazine Arazisi ve Prefabrike Ev  (Okunma sayısı 3837 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Hazine Arazisi ve Prefabrike Ev
« : Eylül 23, 2009, 08:06:15 ÖS »
E-mail Yoluyla Gelen Sorular...

SORU:

Serap,
evimizin bahçesine (100 m2 hazine arazisi) prefabrike basit bir yapı koymak istedik. Mevcut evimiz orman arazisi üzerinde olup babamın üzerinedir. babam Ormanla mahkemelik olmuş birdaha ormana zarar vermemek kaydıyla beraat etmiştir.şimdi evin bahçesine (100 m2 hazine arazisi)  prefabrike ev koymak istiyorum. öncelikle yer 1980 den beri vergisi ödenen bir arsa. makbuzlu deniliyor burda.yer babamın adına olduğundan babamın da mahkeme kararı olduğundan babam adına bir sıkıntı çıkarmı? reşadiye deprem bölgesi olduğundan fabrikasyon ev ise taşınabilir basit yapı olduğundan yer ise ormanvasfını yitirmiş hazine arazisi olduğundan yasal kolaylıklar mevcutmudur? Yasa dışı birşey yapmak istemiyorum ancak fabrikasyon ucuz basit bir konuta şiddetle ihtiyacım var. Geri döneceğinizi umuyorum. Teşekkürler
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Hazine Arazisi ve Prefabrike Ev
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2009, 08:34:16 ÖS »
Selamlar...

Sorunun içeriğinden 2b arazisine denk gelip gelmediğini bilemiyoruz.Ancak, anlattığınız kadarıyla orman arazisi vasfını yitirmiş olarak düşünüyor ve sorunuzu ona göre cevaplıyoruz.Babanızın elinde bir mahkeme kararı varsa normal yapıya bir şey diyemem, ancak kesinlikle kaçak yapı yapmanızı önermem.Köy muhtarı yada heyet kararı ile ruhsat ve imar izni olmadan bina yapılabileceğinizi açıkçası ilk kez duyuyorum!?;  o şekilde yasal bir uygulama orada var mı bilemiyorum.Ancak ilgili Belediyeye başvurarak istendiğinde Belediye tarafından yıkılacak temelli olmayan bir yapıyı geçici ruhsata bağlatabilirsiniz.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11