Gönderen Konu: kazanılmamış ihaleye fesat karıştırmak  (Okunma sayısı 2404 defa)

Çevrimdışı duygu

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 6
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle
kazanılmamış ihaleye fesat karıştırmak
« : Aralık 28, 2009, 08:17:56 ÖS »
iyi akşamlar bi konuda çok yardımınıza ihtiyacım var girilmiş fakat kazanılmamış bi ihaleye fesat karıştırılmış kabul edilir mi iş bitirme belgesindeki sorun nedeniyle fesat karıştırmaya teşebbüs etmiş mi sayılır bunun cezası var mıdır cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

  • Administrator
  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 665
  • Karma: +10/-0
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:kazanılmamış ihaleye fesat karıştırmak
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2009, 06:20:51 ÖS »
İhaleye fesat karıştırma suçu TCK 235\\\'te düzenlenmiştir.Teşebbüse ilişkin hükümleri ise yine TCK\\\'nın 35. maddesinde düzenlenmiştir.Sorduğunuz soruda ihale gerçekleşememiş bu durumda ilgili suçun teşebbüs aşamasında kaldığının kabul edilebilmesi için ihaleyi yapan kurumun bir zararının olmaması ve tarafların kastına bakılması gerekmektedir.Zira bu suçun oluşabilmesi için genel kast yeterlidir.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11