Gönderen Konu: Yanlış Ameliyat Savcılık Şikayet  (Okunma sayısı 2441 defa)

Çevrimdışı Sorumlu Kişi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış Ameliyat Savcılık Şikayet
« : Aralık 02, 2010, 12:16:01 ÖS »
E-mail yoluyla gönderilmiştir...

SORU:

Isim: kamile
Mesaj: tek taraflı larenks ve lenf ameliyatı oldu ,geçici olarak boğazına delik açıldı ama ameliyattan sonra bir saat içinde vefat etti.doktorlar ameliyatın başarılı geçtiğini akciğere emboli attığını söylediler.ama ben bu embolinin bakım eksikliğinden olduğuna inanıyorum ve size durumu kısaca özetliyorum .eşime ameliyattan onbeş gün önce biyopsi yapılmıştı   tahlıllerı ozaman yapılmıştı .amaliyat için yeniden tahlıl yapılmadı .eşimin gözune üç sene önce pıhtı atmıştı bunu doktora belırttik dosyasındada vardı bunu göz önune almadı.ameliyattan önce eşim heyacanlıydı doktar buda emboliye sebeb dedi ozaman niye bunu değerlendirmedi.ameliyat omü araştırma hastanesinde oldu kanser hastalarından ücret alınmayacak diye duydum ama prof para almayınca girmiyor eşim ölünce apar topar para iade edildi.eşimin ameliyatıdört saat sürdü ,bayılma ayılmasıyla beş saat amelıyathanede kaldı.çıkınca direk altı kat yurıda bulunan servise gönderildi hiçbir tesisatı olmayan bir oda .hastabakacılar sedyeden yatağa koyarken sondasını çıkardılar yanlışlıkla ve hemen yerine soktular ondakka sonra hemşire geldi tansiyonunu ölçtü normaldi ama eşim boğazındaki delikten nefes almasını bilmiyordu zorlanıyordu hemşireye nefes almakta zorlanıyor dediğimde hastabakıcıyla buhar aleti yolladı hasta bakıcı buhar aletini elime verdi gitti. daha sonra odaya asistan geldi nasılız dedi gözüyle şoyle bir baktıktan sonra iyiyz iyiyiz dedi oda çıktı zaten sonrada eşim fenalaştı amelıyat yapan doktor daha yok piyasada  asistanları çağırdık bu arada eşim zaten ses çıkaramıyo ya biz yanında olmasak  kendikendinemi ölecekti diyede düşünüyorum.asistan geldi biran ellerini tuttular sakin olun  sakin olun dediler sonra masaj yaptılar öbür asista boğazdan verilen hava aletini getirdi  sedye dediler getiren olmadı bu sefer kayrolasıyla hasta asansörüne götürdüler fakat hasta asansörü gelmedi bu sefer başka asansöre taşıdılar nihayet aşağı ameliyathaneye gidildi fakat ordada kayrolası ameliyathanenin kapısına çarptı kapı yerinden çiktı çarpmanın şiddetinden.ameliyathanede yarım sat müdahale yapıldıktan sonra bir doktor çıktı ve hastanın durumu krıtık kalbi istediğimiz gibi atmıyor dedi  yirmi dakka sonrada öldü dediler. yoğun bakım odasına yarım gün bile koysalar eşim yaşardı  diye düşünüyorum. ben savcılığa suç duyurusunda bulundum. ama bir ay oldu daha ses çıkmadı . evet bu sizcede özen eksikliği değilmi? bana yardımcı olun lütfen .

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Yanlış Ameliyat Savcılık Şikayet
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2010, 12:20:15 ÖS »
Selamlar...

Öncelikli olarak savcılık şikayet evresi geç işleyen bir süreçtir.Ortalama 5-6 ay sonrasında ceza davasının açıldığını öğrenebilirsiniz.Zira, dava açıldığında size bir tebligat gönderilecektir duruşma gününe ilişkin.

Ayrıca, ceza davası devam ederken hastaneye ve ilgili ameliyatı yapan doktorları husumet göstererek maddi manevi tazminat davası açabilirsiniz.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11