Gönderen Konu: Yurtdisina Transfer\\\'de Kidem Tazminati Uygulamasi  (Okunma sayısı 3010 defa)

Çevrimdışı BORA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yurtdisina Transfer\\\'de Kidem Tazminati Uygulamasi
« : Şubat 23, 2011, 11:37:54 ÖÖ »
Merhabalar,

Yaklasik 8,5 yildir uluslararasi bir firmada calismaktayim. Firmanin Turkiye\\\'de kayitli sirketinde belirsiz sureli hizmet sozlesmesi ile ise baslamis olup ilk seneyi Turkiye\\\'de calisarak tamamladim. Daha sonra firmadaki Turkiye sozlesmem baki kalmak kaydi ile yurtdisindaki cesitli ofislerde yaklasik 7.5 senedir gorevli olarak calismakta idim. Bu tur gorevlendirmeler surecinde firma standard ucret disinda cesitli masraflari da karsilamakta idi (yurtdisi ev kirasi,etc.).

Firma, su an benim yurt disindaki firma (Turkiye ofisinden bagimsiz bir ofis, bulundugu ulke de kayitli. Uluslararasi anlamda grup olarak ayni gruba ait firmalar) ile kontrat imzalamami istemektedir. Dolayisi ile bu bir gorevlendirme degil, yurt disindaki firma ile bir is kontrati olacaktir. Bu dogrultuda firmanin Turkiye\\\'deki biriminden ayrilmam gerekecektir. Turkiye\\\'deki birime bagli olarak calistigim 8.5 yil icin kidem tazminati almaya hakki var midir?

Tesekkurler.

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Cvp:Yurtdisina Transfer\\\'de Kidem Tazminati Uygulamasi
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2011, 07:55:24 ÖS »
Selamlar...

İş kanunu işveren yapısının aynı olması durumunda kıdem tazminatı  hakkının  devam edeceğini öngörmüştür. Bu durumda sizinle sözleşme yaparken tüm haklarınızı içeren ve diğer firma yapısında çalışarak kazandığınız işçi haklarınızı karumaya ilişkin bir madde eklettirebilirsiniz. Ya da sözleşmeyi imzalamadan önce size bu konuda geçmişe yönelik kazanımlarınız koruyan bir hüküm görürseniz sorun yok demektir.Yeni firmayla beraber her iki tarafta sorumlu olacaktır.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11