Gönderen Konu: zaman aşim  (Okunma sayısı 2285 defa)

Çevrimdışı gamalav

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 1
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
zaman aşim
« : Haziran 02, 2011, 01:00:18 ÖÖ »
selam 1998 yilinda 1 ayinda tutanak tutuldu işyerinde vergi dairesine muracat etmedim oradan taşindim işi biraktim yapilandirmadan mektup geldi 1998.12 ci ayinda terk gorunuyor 2004 dede tahakkuk yapilmiş 13500 tl ana para 15500 tl de faiz çikiyor bunun zaman aşimi yokmu acaba yapilandirmaya muracat ettim zaman aşimin dan yararlanabilirmiyim

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

  • Administrator
  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 665
  • Karma: +10/-0
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: zaman aşim
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2011, 05:19:22 ÖS »
Merhaba...

Vergi Usul Kanunu’nun 114. maddesinde ise zamanaşımı süreleri düzenlenmiştir:

‘Vergi alacağının doğduğu takvim yılını takip eden yılın başından başlayarak beş yıl içinde tarh ve mükellefe tebliğ edilmeyen vergiler zamanaşımına uğrar.’

Bu konuda size bir link adresi vereceğim bu adresi inceledikten sonra sorularını cevaplamaya çalışalım saygılar...

http://www.alomaliye.com/2007/yasimin_taskin_zamanasimi.htm

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11