Gönderen Konu: Ev Sahibim Beni Evden Çıkartmak İstiyor  (Okunma sayısı 3391 defa)

Çevrimdışı mazlum

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 1
  • Karma: +0/-0
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Ev Sahibim Beni Evden Çıkartmak İstiyor
« : Haziran 09, 2011, 09:45:23 ÖÖ »
Öncelikle herkese merhabalar.

Geçen sene şu an oturduğum evi tuttum ve 1 yıldır da oturuyorum. Ev sahibi ile 3 yıllık kontratımız var. Fakat ev sahibi İstanbul'dan oğlum gelecek diye beni evden çıkartmak istiyor. Ev sahibi ile kontratımız da hem onun hem de benim imzam var fakat noter onaylı bir kontrat değil.

Kiraları, aidatları ve zaten kendi adıma olan elektrik su doğalgaz faturalarını düzenli olarak ödedim. Yalnız kirayı bankaya yatırmıyor ev sahibi elden istediği için elden veriyorum. O nedenle bir makbuzum falan yok.

Ev sahibi beni evden çıkartabilir mi arkadaşlar ve kanuni olarak haklarım neler acaba? Yardımlarınıza çok ihtiyacım var.

« Son Düzenleme: Haziran 09, 2011, 09:54:53 ÖÖ Gönderen: mazlum »

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

  • Administrator
  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 665
  • Karma: +10/-0
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: Ev Sahibim Beni Evden Çıkartmak İstiyor
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2011, 05:05:03 ÖS »
Selamlar...

Kira kontratının noter onaylı olmasına gerek yoktur.Aradaki matbu kira sözleşmesinin yapılması yeterlidir.Ancak elden ödeme yapılması ev sahibinin lehine olan bir işlemdir.Çünkü kirayı ödemedi iddiasında bulunarak sizi kiralanan gayrimenkulden çıkarabilir. Bu nedenle kiralar ev sahibinin hesabına yatırılmalı ve ödenen makbuzlar da saklanmalıdır.

Kiralanan Gayrimenkuller Hakkında Kanunu'nun

Madde 7 - Kira şartlarına ve Borçlar Kanununun bu kanuna aykırı olmayan hü-
kümlerine riayet edilse bile aşağıdaki yazılı hallerde kiralayan
    a) Kiracı tarafından gayrimenkulün tahliye edileceği yazı ile bildirilmiş
olmasına rağmen tahliye edilmezse icra dairesine müracaatla tahliye istiyebile-
ceği gibi,
    b) Gayrimenkulü kendisi veya eşi veya çocukları için mesken olarak kullanma
ihtiyacında kalırsa kira akdinin hitamında,


Bu durumda sizi ancak kira sözleşmesinin sonunda çıkarabilir, fakat elden ödemeleri kanıtlayamadığınız için sizi bu nedenden dolayı çıkarabilir.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11