Gönderen Konu: Lütfen yardım ediniz  (Okunma sayısı 1601 defa)

Çevrimdışı baysuvari

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Diğer meslekten hukukseverim
Lütfen yardım ediniz
« : Eylül 19, 2011, 09:35:47 ÖS »
Merhabalar ;
Suan Türk Silahlı Kuvvetlerin de er olarak vatani görevimi yapmaktayım , bundan yaklaşık 2 3 ay önce bulunduğum ilin askeri hastanesine sevk edilerek rahatsızlığımı dile getirip rahatsızlığımın Kıl Dönmesi Hastalığı (Pilonidal Sinüs) olduğunu söyleyerek bunun tek tedavisinin ameliyat okuduğun söyleyen genel cerrahi uzmanı ameliyat günü verdi , 70 gün sonrasına ameliyat olmadan bulunduğumuz ilden başka bir ile gönderildik bu sebeble ameliyat günüm iptal oldu suan bulunduğum ilde tekrar rahatsızlığımı dile getirerek Ankara gata asker hastanesine sevk edildim orada ki genel cerrahi uzmanı ameliyatlık durumum yok ilerleyen zamanlar da sivilde olursun diyerek ameliyat günü vermedi , bende elimde olan ameliyat raporlarını gösterip ameliyat olmak istediğimi söylediğim zaman bana seni ameliyat ederim tamam diyerek askerliğimin bitmiş olacağı güne randevu verdi . Anlayacağız ameliyat etmediler bu durum da benim tazminat davası yada dava açma gibi bir şansım var mı ? Halen askerim ve bitmesine 3 ay var lütfen bana yardımcı olun ..

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

• Administrator
  • Yönetici
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
Ynt: Lütfen yardım ediniz
« Yanıtla #1 : Ekim 02, 2011, 03:16:12 ÖS »
Selamlar...

Bu tarz rahatsızlıklar askeriyede sık sık görülmektedir. Bu nedenle de genel anlamıyla ameliyat günü verilmesi ve daha sonraki tedavi süresince ameliyatın uygun olmadığını belirten raporlar sizin için sorun teşkil edebilir. Tazminat hakkınızı kullanabilmenizin yolu size verilen askerliğin son gününe kadar rahatsızlığın daha da ciddi olabiliceğini gösterecek ek bir raporun varlığıdır. Eğer ek raporda askerliğin son gününe verilen ameliyat gününün tehlike arz edeceği anlaşılır ve siz de tekrar muayene olmak için gittiğinizde ameliyat günü öne alınmazsa tazminat hakkı doğabilir.Saygılar...
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11