Gönderen Konu: İnternetteki Projeleriniz İçin Bilmeniz Gerekenler  (Okunma sayısı 1930 defa)

Çevrimdışı Av. Ahmet Delikanlı

  • Administrator
  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 665
  • Karma: +10/-0
    • Profili Görüntüle
  • Hukuk ile ilginiz nedir ?: Hukuk Fakültesi Mezunuyum
İnternetteki Projeleriniz İçin Bilmeniz Gerekenler
« : Eylül 23, 2009, 09:18:43 ÖÖ »
İnternette boş vaktinizi değerlendirmek için ya da hobinizi internetten para kazanmak üzere bir mesleğe dönüştürmek için yapabileceğiniz çok şey var.

 
Blog sahibi olmak, internette yapabileceğiniz aktivitelerin başında geliyor. Blog sahibi olmak için, öncelikle amacınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra, bu hobinizi girişimci bir yaklaşımla para kazanır hale dönüştürebilirsiniz. Amacınızı belirlemenin en büyük faydası, oluşturacağınız blog’unuzun ileride yaşanabilecek bir değişimden etkilenmesini engellemek olacaktır. Diyelim ki sadece amatör olarak yapımına başladığınız bir blog’un zaman içinde para kazanır hale dönüşmesinden sonra sitede aksamaların yaşanmasını, böyle bir planlama yaparak engelleyebilirsiniz. Ya da para kazanma amaçlı oluşturduğunuz bir blog, doğru strateji izlemediğiniz için zaman içinde beklediğiniz performansı göstermiyorsa, baştan amacınızı belirlemenin ve iyi bir plan yapmanın faydası yine ortaya çıkacaktır.

İyi bir planlama yapmadan başlanan projelerde maddi kayıplar yaşamasanız bile, büyük ölçüde zaman harcamış olacaksınız. Bu yüzden, maliyetlerin düşük olmasına aldanmamalı, zaman gibi görünmez maliyetleri göz önünde bulundurmalısınız.

Büyük bir istekle projelerinize başlamadan önce, Türkiye’deki ve dünyadaki örneklerden faydalanmanız gerekebilir. Tamamen eşsiz ve benzersiz bir projeye başlayacak dahi olsanız, web’deki mevcut projelere ve gelişim süreçlerine bakmanızda yarar var.

İnternet üzerinde yapacağınız çalışmalara başlamadan önce, bu işte başarılı olan ve iyi fikirler üreten bir ekiple çalışmanızda büyük fayda var. Ayrıca, web sitesi ziyaretçi davranışları hakkında araştırma yapmanız, ve bu konuda hazırlıklı olmanız, ileride farkedebileceğiniz yanlış bir projeye başlamanızı engelleyecektir.

Web üzerinden yapmayı planladığınız proje ne olursa olsun, bu konuda istikrarlı davranmanız şarttır. Başladığınız çalışmaların kalitesini koruması için, bu konuda size iyi fikirler verebilecek kişilere danışmanız ve projenizin ileride ne kadar büyüyebileceğini şimdiden görmeniz önemlidir. Diyelim ki internetten kitap satışı yapmak istiyorsunuz. Bu yüzden kitap severler formunu başlatmanız gayet mantıklı bir girişimci başlangıcı olurdu.

Gerçek bir girişim öyküsünden yola çıkarsak eğer, İstanbul’da Toki satışlarından önce kura çekilişinin ne zaman belirleneceği ya da dağıtımı hakkındaki bilgileri almak, bu konudaki gelişmelerden haberdar olmak ve diğer üyelerle fikir alışverişinde bulunmak isteyenler için, http://www.tokikayabasi.com/ web sitesi oluşturulmuş ve şimdiden reklam gelirleri elde etmeye başlanmış. Bu siteye reklam verenler ise dekorasyon ya da ev malzemeleri sağlayan şirketler.

kaynak   :  www.bilsimhaber.com
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Hacet Mah. Keykubat Bulv. Nazifoğlu Apt. No:2/6 Alanya/ANTALYA Tel-Fax: 0242 511 54 11